Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Burmistrz Skoczowa szuka pasjonata do Centrum Edukacji Ekologicznej

Na dwóch kondygnacjach kamienicy przy Rynku 3 w Skoczowie powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE). Od 1 września br. powinno ono rozpocząć działalność. Poszukiwany jest pasjonat czy też pasjonatka zagadnień ekologicznych i przyrody – osoba, która w oparciu o swoje doświadczenie, wiedzę i wizję wdroży, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i tematycznym zasady funkcjonowania CEE a następnie będzie nim kierować.

CEE stworzone jest na podstawie profesjonalnego projektu koncepcyjnego i wykonawczego obejmując sale ekspozycyjne rodzimej flory i fauny, obieg wody w przyrodzie, powietrze i to co je zanieczyszcza oraz sala omawiająca rośliny wodne, płazy i ryby. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka mrowiska, ula czy nory kreta i nornicy. Wizycie w skoczowskim CEE powinna towarzyszyć ciekawa opowieść o roślinności i życiu zwierząt występujących na naszym terenie.   

Jesteśmy częścią przyrody i mamy na nią istotny wpływ. CEE ma uczyć jak wiele gatunków zwierząt i roślin w tym endemicznych, charakterystycznych tylko dla naszego regionu, żyje wokół nas, w naszych lasach, ogrodach i parkach. CEE w pełni powiązane jest z Parkiem Leśnym na Górnym Borze. Tam można pogłębić swoją wiedzę i na własne oczy zobaczyć np. las łęgowy czy ogrom gatunków ptaków gniazdujących w parku.

CEE w sposób interesujący ma podkreślać walory naszego regionu oraz ukazywać jego niepowtarzalność i uczyć jak powinniśmy współżyć z przyrodą.
Opracowywanie ulotek informacyjnych, map, przygotowywanie scenariuszy warsztatów przewidzianych dla różnych grup wiekowych oraz przygotowanie dokumentacji, statutu, regulaminów i organizacji pracy – to wszystko będzie należało do obowiązków specjalisty ds. edukacji ekologicznej.

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z całością dokumentacji dotyczącej CEE w Biurze Promocji Urzędu Miejskiego w Skoczowie.
Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie internetowej:

https://bip.skoczow.pl/burmistrz-miasta-skoczowa-oglasza-nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze-glowny-specjalista-ds-edukacji-ekologicznej-w-biurze-promocji-informacji-i-turystyki-urzedu-miejskiego-w-skoczowie-rynek-1-43-430-skoczow-biuro-promocji-informacji-i-turystyki-skoczo#cnt 

Jeżeli nie spełniasz wszystkich założonych wymagań, a masz wizję i chcesz podjąć się tak ciekawego wyzwania zachęcamy również do wzięcia udziału w rekrutacji.

Przypominamy, że dokumenty rekrutacyjne należy składać do 29 stycznia 2021 r.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: