Czwarte zwycięstwo z rzędu!

Hokeiści spod Jaworowego nie zawahali ani razu w ostatnich czterech meczach Tipsport Extraligi i nadal utrzymują się na pozycji lidera. Stalownicy zainaugurowali 17. kolejkę, pokonując Skodę Plzen na wyjeździe - 2:1.

Podopieczni Vaclava Varadi mają za sobą udany tydzień - wygrali derbowe starcie z Vitkovicami, w piątek pokonali Ceske Budejovice, a dziś sięgnęli po czwarty komplet z rzędu, pokonując Skodę Plzen. - Cenimy sobie te punkty. To dla nas zachęta przed wtorkowym meczem z Litvinovem. Przede wszystkim, nie inkasowaliśmy, kiedy graliśmy w podwójnym osłabieniu - przyznał Vaclav Varada na pomeczowej konferencji prasowej.

Pierwsza tercja padła łupem Stalowników, a wynik otworzył Patrik Hrehorcak. Gospodarze wyrównali w połowie spotkania, za sprawą Bulira, ale ostatnie słowo należało do hokeistów spod Jaworowego. Bohaterem gości okazał się Martin Ruzicka (na zdj.), który zdobył bramkę w 51. minucie i zapewnił wygraną mistrzom Czech.