Dobre granie bez punktów

Kwestia pozostania w II lidze rozstrzygnęła się po wygranej z Myślenicami w dwudziestej czwartej kolejce. Dwa ostatnie mecze decydują już tylko o pozycji w tabeli.

W sobotę (2.04.2022) zespół Piotra Bejnara pojechał do Kielc na spotkanie z drużyną Vive II Kielce. Mecz zagrany na wyrównanym poziomie, był fantastycznym widowiskiem. Po I połowie prowadziło Vive trzema bramkami (14:11). Jednak różnicę tą wypracowało dopiero w ostatnich czterech minutach. Do dwudziestej szóstej minuty trwał pojedynek bramka za bramkę. Podobny przebieg miała II połowa. Najpierw MKS szybko doszedł na 14:14 w trzydziestej czwartej minucie. Kolejne dwadzieścia minut upłynęło pod znakiem wyrównanej walki i bramki padały po obu stronach boiska. W samej końcówce meczu o wyniku zadecydowała słabsza skuteczność po stronie Ustronia. Nie wykorzystane pięć stuprocentowych sytuacji, zemściło się czterobramkową wygraną gospodarzy (27:23).

Skład MKS-Ustroń:
Trenerzy - Piotr Bejnar i Arkadiusz Czapek,
Zawodnicy - Aleksander Bejnar 2, Piotr Szturc 1, Szymon Gogółka 3, Michał Jopek 8, Dawid Jenkner 1, Mateusz Turoń 1, Mateusz Cieślar 5. Szymon Patyna 2, Artur Kwolek, Marcin Białkowski, Michał Raszka, Krzysztof Markuzel, Łukasz Gogółka, Piotr Browarczyk, Dawid Oliwka, Bartosz Aronik.

Przegrana w Kielcach w połączeniu z jednym punktem Górnika Zabrze, zdobytym w meczu z Orłem w Przeworsku, zamyka MKS-owi szansę na siódme miejsce w tabeli. Ostatni mecz sezonu, Ustroń rozegra w Cieszynie (13.04 godz.: 18:00) z SMS ZPRP III Kielce. Nie będzie to jednak mecz o nic. Wygrana Ustronia, daje mu szansę na awans o oczko wyżej, na miejsce ósme w tabeli końcowej.