Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

ERASMUS+ w ZSTiO w Skoczowie

W październiku i listopadzie b.r. ZSTiO w Skoczowie finalizuje realizację dwóch projektów edukacyjnych z europejskiego programu praktyk uczniowskich ERASMUS+. Jedna grupa uczniów z Technikum,  z klas o profilach technik fotografii i multimediów, technik reklamy i technik elektronik, przebywa na wyjeździe we Włoszech, a druga grupa młodych techników, z klas o profilach technik pojazdów samochodowych i technik elektronik, wyleciała do Hiszpanii.

Od 3. października grupa 16 uczniów z klas: 3TBG, 3TBP i 3TAP przebywa na praktykach we włoskim Rimini. Uczniowie realizują projekt edukacyjny pod nazwą Mobilność młodych techników z ZSTiO krokiem do sukcesu zawodowego. W pracujących dniach tygodnia młodzież odbywa praktyki zawodowe w biurach i agencjach fotograficznych i reklamowych oraz w punktach usług elektroniczno – informatyczno – elektrycznych, a weekendy spędza na wycieczkach i wyjazdach kulturalno – krajoznawczych i poznaje północne Włochy. Uczniowie zwiedzili już Rawennę, Wenecję, San Marino i odbyli oczywiście peregrynację po Rimini. Swoimi wrażeniami dzielą się na fanpape, na Facebooku, pod linkiem: https://www.facebook.com/Praktyki-zawodowe-ZSTIO-w-Rimini-2021-106276745163926/?ref=pages_you_manage

Uczniowie z klas: 4TESF i 3TAP rozpoczęli swoją hiszpańską przygodę z praktykami zawodowymi, realizowanymi pod nazwą Europejski rynek pracy otwarty na młodych techników w drodze do ich sukcesu zawodowego nocą 23.10.2021 r. Praktyki te są finansowo wspierane przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Do hiszpańskiej Sewilli poleciało 18 przyszłych techników pojazdów samochodowych i techników elekroników. Grupa zamieszkała w rezydencji Nervion, w centrum pięknej i gorącej Sewilli. Uczniowie relacje ze swego pobytu będą składać na bieżąco na fanpage, na Facebooku: https://www.facebook.com/ZSTiO-w-Hiszpanii-109299541547154/.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: