Jeden krok od tytułu!

Stalownicy, po czwartkowej porażce w Home Credit Arenie, w piątek pokonali Liberec i w najbliższy poniedziałek (tj. 26.04) będą mieli pierwszą okazję do zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu. Trzyniec prowadzi w finałowej serii – 3:1.

Wojna nerwów, która ostatecznie padła łupem Stalowników. Tylko jedno trafienie decydowało o losach dzisiejszego spotkania w Libercu. Hokeiści obu drużyn stoczyli wyrównany bój w regulaminowym czasie gry, ale żaden z zawodników nie znalazł sposobu na skierowanie krążka do siatki.

O zwycięzcy czwartego spotkania zadecydowała dogrywka, a bohaterem Trzyńca okazał się Matej Stransky, który zmienił tor lotu krążka po podaniu Freibergsa, czym zmylił Petra Kvacę i zapewnił gościom trzecią wygraną w serii finałowej. – Każdy kolejny mecz będzie podobny do tego dzisiejszego. Po naszym fatalnym występie we wczorajszym meczu, to dziś dążyliśmy do wygranej. Świetnie zagraliśmy w trzeciej tercji oraz w dogrywce i zasłużenie zwyciężyliśmy – przyznał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec, Vaclav Varada.

⚪? KONEC | ???

Opublikowany przez HC Oceláři Třinec Piątek, 23 kwietnia 2021

Trzyniec prowadzi w serii finałowej już 3:1, a to oznacza, że tylko jedna wygrana dzieli Stalowników od obrony mistrzowskiego tytułu. Najbliższe spotkanie zostanie rozegrane w Trzyńcu, w poniedziałek. Początek meczu o godz. 17:00 - transmisja w CT Sport.