Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Kolejny Piknik Ekologiczny w Skoczowie

Już w najbliższą niedzielę, 3 października, w godz. 10:00-18:00, w Parku Leśnym Górny Bór odbędzie się Piknik Ekologiczny skierowany do całych rodzin.

Na uczestników czeka wiele atrakcji: strefa relaksu, stanowiska eksperckie o przyrodzie, poczęstunek, warsztaty ekologiczne – tworzenie domków dla owadów czy bomb nasiennych oraz wiele innych.

Park Leśny Górny Bór to miejsce w którym najważniejsza jest przyroda. Ścieżki, po których można spacerować, stworzone zostały z naturalnych materiałów. Park jest też domem dla wielu gatunków zwierząt. Znajdują się w nim m.in. budki lęgowe dla ptaków, budki dla nietoperzy czy maleńkie domki przeznaczone dla owadów (głównie dla pszczół samotnic). W parku rozmieszczone zostały tablicy edukacyjne, a także takie atrakcje jak: stacja wiatrowa, zegar słoneczny i ścieżka sensoryczna. Jest tam też miejsce na zorganizowanie lekcji przyrody w plenerze. Park został stworzony w ramach projektu „Ochrona obszarów nadwodnych poprzez wykorzystanie lokalnych zasobów przyrodniczych wraz z kampanią informacyjno-edukacyjną w gminie Skoczów”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

źródło: ox.pl
dodał: red
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: