Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Muzyka - Integracja - Sportowe Emocje

21.03.2022 r. o godzinie 16:00 rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej PSM Cieszyn 2022 – „Zacznij od Bacha”. W ten nietypowy sposób uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie wraz z nauczycielami i rodzicami planują uczcić 337 urodziny niemieckiego kompozytora, kantora, mistrza baroku oraz jednego z najważniejszych twórców muzycznych wszech czasów – Jana Sebastiana Bacha.

Mecz piłki nożnej to znakomity sposób na integrację dzieci i młodzieży z Cieszyna i powiatu cieszyńskiego, które połączyła pasja muzyczna w murach cieszyńskiego zamku. Gościem „muzyków” będą dzieci zaprzyjaźnionych Domów Dziecka z Cieszyna i Dzięgielowa. Turniej Piłki Nożnej odbędzie się na otwartym boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie lub w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych na sali gimnastycznej tej szkoły. Na murawie rozegrane będą mecze między drużynami reprezentującymi społeczność Szkoły Muzycznej w Cieszynie: uczniów PSM I i II st., rodziców, nauczycieli oraz piłkarze z Domu Dziecka w Cieszynie i Dzięgielowie. Każda drużyna będzie liczyć 7 zawodników na boisku oraz 5 w składzie rezerwowym.

Organizatorami Turnieju są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie, Urząd Miasta Cieszyn, Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Dom Dziecka w Cieszynie i Dzięgielowie.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: