Niełatwe zadanie Rokickiego

Mirosław Madzia ma już za sobą dwa starty podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, a dziś w akcji oglądaliśmy drugiego z zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn – Janusza Rokickiego (na zdj.). Trzykrotny wicemistrz paraolimpijski zajął 6. miejsce w konkursie pchnięcia kulą (kat. F57).

Wysoki poziom miał dzisiejszy konkurs pchnięcia kulą w kat. F57. Ze zwycięstwa radował się Thiago Paulino dos Santos. Brazylijczyk z wynikiem 15,10 m pobił rekord paraolimpijski. Drugie miejsce zajął Chińczyk Wu (15,00), a brązowy medal wywalczył kolega reprezentacyjny mistrza, Borges - 14,85.

Janusz Rokicki zdobył złoty medal podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy i dziś również okazał się ponownie najlepszy spośród zawodników ze Starego Kontynentu. Z wynikiem 13,53 m zamknął czołową „6”.