Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Nowy park otwarty

9 listopada został oficjalnie oddany do użytku park edukacyjny na osiedlu Górny Bór w Skoczowie. Na powierzchni ponad 6 hektarów zamontowano tablice informacyjne, ławki, budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, a także utwardzono ścieżki i postawiono nową kładkę nad rzeką Bładnicą.

Łączny koszt prac wyniósł ponad 1,7 mln zł, a inwestycja miała wsparcie z funduszy unijnych. W ramach tego samego projektu remontowana jest też kamienica na skoczowskim rynku, w której powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Pisaliśmy: Skoczów. Ruszyła budowa Centrum Edukacji Ekologicznej

- Tereny parku na Górnym Borze zostały tak zagospodarowane, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne. Ścież­ki nie są wybrukowane (prócz miejsc przy planszach edukacyjnych) oraz nie zamontowano latarni, które zakłócałyby naturalny rytm życia zwierząt. Zamiast tego na drzewach pojawiły się budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, które – miejmy nadzieję – już niebawem doczekają się swoich skrzydlatych lokatorów - mówi Jan Stebel, kierownik Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

KR/UM Skoczów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: