Podium na inaugurację Pucharu Polski

We Wrocławiu zainaugurowano Puchar Polski w strzelectwie sportowym. Z wysokiego C do rywalizacji przystąpiła Aleksandra Moiczek, która I rundę zakończyła w pierwszej „3”.

Aleksandra Moiczek ma za sobą udane rozpoczęcie tegorocznego Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. W konkurencji z pistoletu pneumatycznego z 10 metrów ukończyła eliminacje na 3. miejscu i ten wynik powtórzyła w finale. Zawodniczka WKS Grunwald Poznań, pochodząca z Goleszowa, przekroczyła granicę 200 punktów (210,6). Ze zwycięstwa radowała się Barbara Macur z dorobkiem 237,2 pkt., a na 2. pozycji uplasowała się Volha Alsheuskaya (232).

We Wrocławiu wystąpiła również Anastazja Dymitr z Hażlacha. Zawodniczka ŚTS Tychy zajęła 5. lokatę wśród juniorek (pistolet sportowy – 25 m). W kategorii open (pistolet dowolny - 50 m) Katarzyna Bieniek zamknęła drugą „10”, a Tomasz Kolasiński w seniorach (karabin leżąc – 50 m) zajął 30. lokatę.