Powrót do Pogwizdowa z trzema medalami!

Podopieczni Jana Błaszczyka – Jacek oraz Jakub Drewek – będą mieli miłe wspomnienia z wyjazdu do Budapesztu, ponieważ w stolicy Węgier wywalczyli łącznie trzy medale. Zawodnicy UKS Nakano Pogwizdów reprezentowali biało-czerwone barwy podczas Pucharu Europy w ju-jitsu.

Już pierwszy dzień Pucharu Europy w ju-jitsu okazał się szczęśliwy dla zawodników UKS Nakano Pogwizdów. Jacek Drewek był bezkonkurencyjny w kategorii do 66 kilogramów (U-18, ne-waza) i sięgnął po złoty medal. Jego młodszy brat – Jakub – również stanął na podium, gdyż w kat. 60 kg (U-16, fighting) wywalczył srebro.

Jacek Drewek sięgnął w Budapeszcie po dublet, tryumfując również w niedzielę - tym razem w formule fighting. Z kolei Jakub Drewek uplasował się zaraz za pierwszą „3” (ne-waza).