Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Przed nami radosne Święto Plonów! 

 Powoli kończy się zbiór plonów i zbóż, a to znak, że już niedługo będziemy obchodzić święto będące ukoronowaniem całorocznego trudu rolników i gospodarzy. Zapraszamy na 13. Ekumeniczne Dożynki Gminne do Skoczowa, które odbędą się w pierwszą sobotę września. Wspólnie cieszmy się z tegorocznych plonów!

Świętowanie rozpocznie się o godz. 15.30 barwnym korowodem, który wyruszy z okolic dworca PKP w towarzystwie akompaniamentu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz wspaniałych gości. Na czele widowiskowego pochodu staną legendarne postacie – Jan Warcęga oraz Skoczki, a także włodarze miasta i zaproszeni goście. Będzie to przede wszystkim okazja, by podziwiać wspaniałe prezentacje, które przygotowali niezawodni gospodarze - przedstawiciele dziesięciu skoczowskich sołectw. Podczas wspólnego świętowania z pewnością nie zabraknie radosnych, kolorowych i niezapomnianych chwil. Muzycznych wrażeń dostarczy nam Zespół Regionalny „Strumień”, Orkiestra Dęta „Blach Kapela” z Jasienicy, występ folkowego zespołu „Słowianki” oraz gwiazda wieczoru – czarująca Anna Jurksztowicz i jej zespół.

Wszystko wskazuje na to, że 3 września 2022 r. przejdzie do skoczowskiej historii jako niezapomniana data. W końcu na święto plonów czekaliśmy niespełna 3 lata! Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia:

15.30 – WYJAZD KOROWODU /dworzec PKP/ wraz z Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Trasa ulicami: Mickiewicza, G. Bór, G. Morcinka, G. Bór, Mickiewicza, Cieszyńską, Rynek. Miejsce ekspozycji pojazdów biorących udział w korowodzie po jego przejeździe: Plac Stary Targ.

17.00 – UROCZYSTE OTWARCIE 13. Ekumenicznych Dożynek Gminnych 

Występ Zespołu Regionalnego STRUMIEŃ

7.30 – występ Orkiestry Dętej BLACH KAPELA z Jasienicy 

19.30 – występ folkowego zespołu SŁOWIANKI 

21.00 – występ ANNY JURKSZTOWICZ z zespołem 

Wydarzenie połączone z obchodami 50-lecia Koła Pszczelarzy w Skoczowie

17.30-19.00 – warsztaty tematyczne /Centrum Edukacji Ekologicznej, Rynek 3/

- degustacja miody /stoisko na Rynku/.

------------------------------------------------------------------------

Organizatorzy:

Urząd Miejski w Skoczowie, Sołectwa Gminy Skoczów, Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie, Parafia Rzymskokatolicka śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Skoczowie.

źródło: ox.pl
dodał:
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: