Rozstrzygnie ostatni mecz

Dzisiejsza (tj. 13.04) porażka Stalowników w Mladej Boleslav oznacza, iż dopiero siódme spotkanie wyłoni finalistę play-off. Hokeiści spod Jaworowego w najbliższy czwartek będą gościć rywali w Werk Arenie.

Stalownicy zaczęli aktywnie wtorkowe spotkanie na lodzie Mladej Boleslav, ale to gospodarze, po raz pierwszy w półfinałowej serii, otworzyli wynik spotkania. Podopieczni Vaclava Varadi wyrównali w połowie meczu za sprawą indywidualnej akcji Martina Ruzicki, ale druga odsłona i tak padła łupem rywali, którzy najpierw przywrócili prowadzenie, strzelając bramkę w osłabieniu, a następnie wykorzystali przewagę.

Hokeiści z Trzyńca zdramatyzowali jeszcze końcowe minuty dzięki trafieniu Ralfsa Freibergsa, ale gospodarze nie pozwolili sobie na potknięcie i ostatecznie zwyciężyli – 4:2. – Trzecia tercja była najlepsza w naszym wykonaniu, a i tak nie udało nam się wyrównać i jeszcze inkasowaliśmy do pustej bramki. Jesteśmy skłamani, ale seria wciąż trwa i wierzę, że moi podopieczni dadzą z siebie wszystko na własnym lodzie - przyznał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec, Vaclav Varada. Stalownicy w czwartek wystąpią w Werk Arenie. Pytanie, dla której drużyny sezon dobiegnie końca? Warto także zaznaczyć, że również w drugiej parze półfinałowej, w której mierzą się hokeiści Sparty oraz Liberca, o awansie rozstrzygnie siódme spotkanie.