Sparta wróciła z medalem!

W Pile, w miniony weekend, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. Udział w nich w nich wzięli zawodnicy ze Śląska Cieszyńskiego, a największy sukces odniósł Jan Kolondra, który sięgnął po brązowy medal.

Do Piły zjechało blisko 500 zawodników z całego kraju, aby walczyć o medale podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. Spory sukces odniósł Jan Kolondra. Zawodnik Akademii Judo Sparta Skoczów sięgnął po brązowy krążek w kategorii do 46 kilogramów, odnosząc cztery zwycięstwa i ponosząc jedną porażkę.

Blisko medalu był także klub z Dębowca. Kacper Góralczyk stoczył w niedzielę pojedynek o brązowy krążek, ale zawodnik Stowarzyszenia Sportowego Dąb Dębowiec musiał uznać wyższość rywala i został sklasyfikowany na 5. miejscu. W tej samej kategorii wagowej (powyżej 90 kg) wystąpił Adam Skoczylas ze Skoczowa, który uplasował się na 7. lokacie.

W Pile nie zabrakło również ekipy z Cieszyna. Spośród podopiecznych Arkadiusza Lipy najlepiej zaprezentowała się Maja Czyż, która zajęła 9. pozycję w kat. do 48 kg.

Wyniki naszych zawodników podczas MP Młodzików i Młodziczek w Judo, Piła, 27-28.11.2021:

• Jakub Kolondra (Akadamia Judo Sparta Skoczów), 3. miejsce (48 kg)
  • Kacper Góralczyk (Stowarzyszenie Sportowe Dąb Dębowiec), 5. miejsce (+90 kg)