Stoch na podium, Żyła tuż za pierwszą "3"

Za nami trzeci konkurs indywidualny z rzędu, w którym reprezentant Polski staje na podium. Kamil Stoch (na zdj.) zajął drugie miejsce podczas sobotnich zmagań Pucharu Świata w Klingenthal. Zaraz za pierwszą "3" uplasował się Piotr Żyła, plasując się na czwartym miejscu.

Nie ma mocnych na Halvora Egnera Graneruda. Norweg odniósł dziewiąte zwycięstwo w obecnej edycji Pucharu Świata i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a na najniższym stopniu podium stanął Bor Pavlovcic.

Zaraz za pierwszą „3” został sklasyfikowany Piotr Żyła. Wiślanin był piąty na półmetku zmagań i pomimo słabszego skoku w rundzie finałowej zdołał awansować o jedną lokatę. Co prawda, 34-latek zajął czwarte miejsce, ale miał wyraźną stratę do ww. Słoweńca, gdyż wyniosła blisko 8 pkt.

Po pucharowe punkty spośród biało-czerwonych nie sięgnął jedynie Tomasz Pilch. Wiślanin, po skoku na odległość 119 m, został sklasyfikowany na 43. miejscu. Jednak już jutro będzie miał okazję do powiększenia swego dorobku, a początek niedzielnych zmagań na Schwarzbergschanze o godz. 14:30. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosporcie.