Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Strumień

Strażacy z gminy Strumień podsumowali kadencję i wybrali nowe władze

30 maja odbył się XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strumieniu. Był to czas podsumowań działalności za minioną kadencję, podziękowań za zaangażowanie w rozwój pożarnictwa oraz wyboru nowych władz, które przez najbliższe lata będą kierować pracami związku na terenie gminy.

Podczas zjazdu delegaci udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi, wyrażając tym samym uznanie dla jego pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz rozwoju jednostek OSP w gminie Strumień.

Nowy Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strumieniu podczas pierwszego posiedzenia ukonstytuował się w następującym składzie:

  • Marek Omozik – prezes (OSP Zbytków),
  • Anna Grygierek – wiceprezes (burmistrz Strumienia),
  • Jacek Jagieła – wiceprezes (OSP Strumień),
  • Ireneusz Nowak – wiceprezes (OSP Drogomyśl),
  • Marcin Kajstura – komendant gminny (OSP Bąków),
  • Andrzej Frolik – sekretarz (OSP Pruchna),
  • Jakub Kopiec – skarbnik (OSP Zbytków),
  • Marcin Glet – członek prezydium (OSP Drogomyśl).

W skład zarządu weszli również:
Filip Biedrawa (OSP Strumień), Michał Bromblik (OSP Drogomyśl), Sylwester Dankiewicz (OSP Pruchna), Krystian Gabryś (OSP Zabłocie), Marcin Gola (OSP Zbytków), Dariusz Kucz (OSP Bąków), Wojciech Machalica (OSP Zabłocie), Janusz Pajor (OSP Zbytków) oraz Ewa Zachurzok (OSP Strumień).

Do komisji rewizyjnej wybrano:
Grzegorza Dziendziela (OSP Zabłocie), Annę Łukowską (OSP Strumień) oraz Sławomira Milatę (OSP Pruchna).

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie zostali Marcin Kajstura, Ireneusz Nowak i Marek Omozik. Natomiast przedstawicielami strumieńskiego oddziału w zarządzie oddziału powiatowego będą Marcin Kajstura oraz Marek Omozik.

Szczególnym momentem zjazdu było uhonorowanie Ireneusza Nowaka, który przez dwadzieścia lat pełnił funkcję komendanta gminnego. W uznaniu wieloletniej pracy i zaangażowania został włączony w poczet członków honorowych Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strumieniu.

Podczas spotkania podziękowano również druhnom i druhom, którzy zakończyli pełnienie dotychczasowych funkcji w jednostkach OSP oraz strukturach miejsko-gminnych związku. Wyrazy wdzięczności skierowano do: Arkadiusza Koniecznego, Rafała Hawełki, Mateusza Garbacza, Jarosława Górskiego, Anny Łukowskiej, Tadeusza Szajtera, Władysława Dziędziela, Janusza Pajora i Marka Omozika.

Podziękowania od ustępującego zarządu odebrali także burmistrz Strumienia Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie Adam Pytel. Z kolei Adam Pytel wręczył podziękowania Markowi Omozikowi i Ireneuszowi Nowakowi.

Wszystkim druhnom i druhom podziękowano za gotowość do niesienia pomocy, zaangażowanie oraz codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

 

Materiał prasowy Gminy Strumień

źródło: ox.pl
dodał: NG
Strumień - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: