Trzy punkty dla Ustronia

Tradycyjnie w sobotę, punktualnie o dwunastej na parkiecie hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczęło się spotkanie II ligi piłki ręcznej mężczyzn.

W piętnastej kolejce rozgrywek, po jednej stronie boiska stanęli gospodarze czyli MKS Ustroń, zaś po drugiej goście, HLB Tężnia Busko-Zdrój. Mecz pierwszej rundy w Busku-Zdroju, Ustroń wysoko przegrał. Z wielkim spokojem, lecz nie bez obaw przystąpił do tej rywalizacji trener Piotr Bejnar ze swymi podopiecznymi. Jakby na potwierdzenie tych obaw, po kilku nieskutecznych akcjach obu zespołów, w trzeciej minucie goście zdobywają pierwszą w tym meczu bramkę.

Na szczęście odpowiedź Ustronia jest natychmiastowa i Cieślar kończy akcję celnym rzutem. Ponownie inicjatywę przejmuje Busko rzucając na 1:2, jednak Ustroń natychmiast odpowiada. Tym razem po szybkim wznowieniu, bramkarza gości pokonuje Szymon Gogółka. Rozpoczynającym ze środka atak pozycyjny gościom, wyłuskał piłkę Bejnar i podał przez całe boisko do Białkowskiego, a ten zdobył trzecią bramkę. Po kolejnym wznowieniu tym razem przez błąd, goście znów tracą  piłkę. Jenkner błyskawicznie egzekwuje rzut wolny, rzucając przez całe boisko podaje do Jopka, a ten trafia w bramkę gości po raz czwarty. MKS rozkręcił się teraz na dobre i następną bramkę, tym razem z karnego zdobywa Bejnar. Chwilę później, po niecelnym rzucie Buska, Browarczyk przerzuca do Jopka, który ponownie pokonał bramkarza gości. Dwa celne rzuty Szymona Gogółki z drugiego skrzydła i przewaga Ustronia urosła do sześciu  bramek (8:2). Dopiero teraz Busko zdobyło trzecią bramkę, w odpowiedzi znów trafił Białkowski i tym samym utrzymał sześciobramkową przewagę. W następnej minucie Bejnar powiększa ją fantastycznym rzutem z dziewiątego metra do siedmiu bramek (10:3). W kolejnych minutach Busko przeprowadziło kilka skutecznych ataków, lecz to Ustroń kontrolował wynik. Po trzydziestu minutach meczu, gospodarze schodzili na przerwę mając pięć bramek zaliczki(15:10). Po przerwie wynik ulegał zmianie dość proporcjonalnie z lekkim zachwianiem od czterdziestej do czterdziestej trzeciej minuty. W tym to czasie, Busko odrobiło stratę do trzech bramek różnicy (19:16). Po tym krótkim zastoju, Ustroń znów ruszył do ataku i zdobywał kolejne bramki, na nowo powiększając przewagę. Mecz zakończył się wysoką wygraną MKS Ustroń (28:20).

W MKS Ustroń, pod kierownictwem trenera Piotra Bejnara zagrali: Piotr Browarczyk, Łukasz Szczęsny, Dawid Jenkner (2), Aleksander Bejnar (3), Marcin Siekierka, Krzysztof Markuzel, Jan Cieślar, Łukasz Gogółka (4), Michał Jopek (8), Piotr Puzoń, Dominik Siekierka, Szymon Gogółka, Marcin Białkowski (3), Mateusz Cieślar (3).

Po piętnastej kolejce Ustroń  przeskoczy w tabeli Busko, awansując o jedno oczko. Będzie  na dziewiątym miejscu mając na koncie 15 punktów.  Ósme miejsce utrzymuje Rokitnica Zabrze z dorobkiem 16 punktów, bowiem w tym samym dniu wygrała  ona z SMS Wybicki Kielce i zdobyła 3 punkty. W 16. kolejce Ustroń zmierzy się z Górnikiem w Zabrzu, a w Cieszynie zagra 18. lutego z  SMS Wybicki Kielce.