„Wynik odzwierciedla wydarzenia na boisku”

Choć długo czekali na zdobycie pierwszej bramki, to nie pozwolili sobie na stratę punktów. Skoczowianie wysoko pokonali Wisłę Strumień – 6:0.

Wisła od rozpoczęcia spotkania odpierała ataki skoczowian, ale goście znaleźli sposób na pokonanie defensywy Strumienia jeszcze przed przerwą, a wynik otworzył Damian Szczęsny. - Brakowało tej pierwszej bramki, a potem już cierpliwie czekaliśmy na drugą, trzecią. Fajnie, że udało się wygrać, ale też trzeba przyznać, że po naszej dobrej grze – przyznał Bartosz Woźniak, szkoleniowiec Beskidu.

Trener skoczowian trafił w sobotnie popołudnie ze zmianami, a przede wszystkim, wpuszczając na murawę Marcina Jaworzyna. Napastnik podwyższył prowadzenie gości w 59. minucie, a spotkanie zakończył z czterema trafieniami na koncie. - W piątek obchodziłem urodziny, więc cieszę się, że chłopaki stanęli na wysokości zadania. Zależało mi bardzo na tej naszej grze, a wynik odzwierciedla wydarzenia na boisku – dodał trener Beskidu.

- Cieszymy się bardzo, ale od wtorku rozpoczynamy przygotowania do kolejnego meczu. Zdaję sobie sprawę, ile jeszcze pracy przed nami, ale pracujemy solidnie. Zależało mi na tym, aby mieć solidną kadrę i mamy dwudziestu zawodników do gry. Chcemy się rozwijać, chcemy grać w piłkę, chcemy być dobrze postrzegani w środowisku piłkarskim. Gramy po to, żeby Beskid był solidną marką – podsumował Woźniak.

Okręgówka (Skoczów-Żywiec), 8. kolejka:
Wisła Strumień - Beskid Skoczów 0:6 (0:1)
38' Damian Szczęsny
59' Marcin Jaworzyn
63' Marcin Jaworzyn
81' Krzysztof Surawski