Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Wytęsknione Dni Skoczowa

Moc wrażeń, wyśmienita zabawa, radość ze wspólnych spotkań i niesamowite koncerty - tak w skrócie możemy podsumować weekend, w którym miało miejsce Święto Miasta, czyli 53. Dni Skoczowa, zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Wydarzenie zapewniło mieszkańcom prawdziwą muzyczną ucztę. Na scenie wystąpili między innymi: Myslovitz, zespół Haydamaky z Ukrainy, Dariusz Kordek, Winyl Band, Sarsa oraz uczestnicy warsztatów twórczych MCK „Integrator”. 

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę od interaktywnego przedstawienia  z ekologicznym przesłaniem pn. „Środowisko ponad wszystko”, skierowanego do najmłodszych przedstawicieli widowni. Tuż po nim można było usłyszeć donośne wystrzały z muszkietów Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego, które od lat zwiastują oficjalne otwarcie Święta Miasta. Uprzedziły je życzenia dobrej zabawy płynące do mieszkańców i gości zgromadzonych na rynku od Burmistrza Miasta Skoczowa – Mirosława Sitko, wiceministra Stanisława Szweda, wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza i dyrektor MCK „Integrator” Julii Raszki. W otwarciu 53. Dni Skoczowa wzięła udział także wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan. Po chwili scena należała do uczestników warsztatów twórczych, odbywających się pod okiem instruktorów MCK „Integrator”. Był to prawdziwy talent show! Zaprezentowały się pełne wdzięku uczennice zajęć baletowych, prowadzonych przez Mariolę Ptak, dzieci i młodzież uczęszczająca na warsztaty tańca nowoczesnego, realizowane przez Beatę Sikorę, a także dzieci rozwijane muzycznie i ruchowo przez Ewę Bogdanowicz w ramach warsztatów pn. rytmika i taniec. Występy oklaskiwały, fotografowały, a także rejestrowały pełne podziwu i wzruszenia całe rodziny. Miejsce małych artystów na scenie zajął następnie ukraiński zespół rockowo-folkowy – Haydamaky, znany w Polsce od wielu lat ze wspólnych projektów muzycznych z zespołem Voo Voo (Złota Płyta – 2009 r.) oraz wspólnego albumu muzycznego realizowanego z Andrzejem Stasiukiem, prezentującego poezję naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza (nominacja do Fryderyka 2019 r.). Ten pełen wrażeń dzień zwieńczył występ legendarnego, polskiego zespołu rockowego – Myslovitz, który zaprezentował utwory z nadchodzącej płyty, a także wszystkim dobrze znane, kultowe hity śpiewane przez zachwyconą publiczność wraz z nimi.

Sceniczna niedziela rozpoczęła się od muzycznej podróży do czasów PRL-u, którą zafundował widzom zespół Winyl Band. Przy dźwiękach ich muzyki można było spróbować swojego szczęścia w popularnej, skoczowskiej dyscyplinie zręcznościowo-sportowej. Mowa o XXI Mistrzostwach w Rzucie Beretem, które jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kolejny widowiskowy punkt program stanowił występ uzdolnionych dziewczyn – Ukulele Girls, czyli uczestniczek zajęć Ukulele Moja Pasja, prowadzonych w MCK „Integrator”. Ze znanymi przebojami ostatnich lat i ukulele w ręku wystąpiły: Helena Rajwa, Stefania Rajwa, Iga Jasińska, Paulina Niesyt, do których po chwili dołączyła Marta Jakubiec wraz z instruktorem warsztatów – Marcinem Jakubcem. Po tej niezwykle optymistycznej, wokalno-instrumentalnej prezentacji przyszedł czas na piosenkę aktorską w wykonaniu szarmanckiego i utalentowanego Dariusza Kordka, który zaprezentował się wraz z czarującymi tancerkami. Prawdziwą wisienkę na torcie niedzielnego wieczoru stanowił koncert Sarsy, która tego dnia obchodziła swoje urodziny. Z rąk menadżerki otrzymała fikuśny tort, nawiązujący wizualnie do ukochanego przez artystkę lasu.

Po raz kolejny Święto Miasta poprowadził niezastąpiony, błyskotliwy człowiek wielu talentów - Mirosław Riedel, znany m.in. z TVP i TVS, który wielokrotnie podkreślał, że stęsknił się za skoczowską publicznością.

Aura tegorocznego drugiego czerwcowego weekendu stanowiła wymarzony prezent dla organizatorów. Piękne słońce towarzyszyło tłumnie zgromadzonej publiczności w centrum miasta przez całe dwa dni, dzięki czemu rynek znów zatętnił życiem po tak długiej, pandemicznej przerwie. Z pewnością nie miałoby to jednak miejsca, gdyby nie sponsorzy, którzy przyczynili się do tego, aby 53. Dni Skoczowa wspominać z sympatią:

- Bank Spółdzielczy w Skoczowie,
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MES,
- Przedsiębiorstwo Transportowe „Cywka-Trans”,
- Bampton Spółka z o. o.,
- Ludwig Czekolada sp. z o. o.,
- Optyk Karolina s.c.

Zdajemy sobie także sprawę, że wydarzenie nie przyciągnęłoby tak licznej publiczności, gdyby nie patroni medialni informujący o niej świętujących na rynku gości, czyli:

- Głos Ziemi Cieszyńskiej,

- Beskidzka24.pl,

- Radio CCM,

- Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl,

- BBFAN.PL – Portal Regionu Bielska-Białęj, Żywca i Cieszyna,

- Wieści Skoczowskie,

 

za co wszystkim gorąco dziękujemy!

 

MCK „Integrator”

 

źródło: ox.pl
dodał:
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: