Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Zbliża się III edycja Zimowych Mistrzostw Ratowniczych

W drugi weekend lutego w Skoczowie odbędzie się III edycja Zimowych Mistrzostw Ratowniczych. Już po raz kolejny w naszym regionie rywalizować będą najlepsi ratownicy z całej Polski zrzeszeni w jednostkach współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, a także studenci kierunków medycznych.

 

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 lutego 2022 r., w 10 konkurencjach zlokalizowanych na terenie gminy Skoczów rywalizować będą ekipy z całego kraju – dwa zespoły przyjadą aż z Gdańska, ale pojawią się również ekipy m.in. z Łodzi, Nysy czy Skierniewic. Po raz pierwszy w Zimowych Mistrzostwach wystartuje również drużyna reprezentująca Skoczów –  uczniowie klasy pożarniczej w ZSTiO w Skoczowie. 

 Głównym organizatorem mistrzostw od lat pozostaje Stowarzyszenie Fluo Team. Warto jednak nadmienić, że w samą organizację zawodów zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób oraz wiele instytucji. 

 – Przeprowadzenie tak dużego wydarzenia byłoby niemożliwe bez wsparcia władz samorządowych gminy Skoczów i powiatu cieszyńskiego, a także lokalnych jednostek OSP na czele z OSP Wiślica współorganizującą z nami zawody. Każda pozoracja w zależności od poziomu trudności angażuje od kilku do kilkudziesięciu osób, a w ocenianie zadań zaangażowanych jest ponad 20 sędziów – mówi dyrektor mistrzostw rat. med. Filip Fluder.

Kolejny raz część zadań będzie przeprowadzona w miejscach łatwo dostępnych dla obserwujących. Nie zabraknie również najbardziej widowiskowej pozoracji zdarzenia masowego. Ubiegłoroczne ćwiczenia z zakresu postępowania w wypadku masowym, w których udział wzięło ponad 200 ratowników i strażaków, były jednymi z największych na Śląsku w ciągu ostatnich lat. 

Stowarzyszenie Fluo Team/WP

 

źródło: ox.pl
dodał:
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: