Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

1% dla Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

Podczas XXXVIIII Sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego Jan Poloczek, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego zwrócił się mieszkańców z terenu powiatu cieszyńskiego, jak również do swoich koleżanek i kolegów z Rady Powiatu z prośbą o rozważenie wsparcia jego działań w kierunku pomocy Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego poprzez przekazanie 1% podatku za rok 2021.

Zdaję sobie sprawę, że Ministerstwo Zdrowia poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapewnia szpitalom pełnego finansowania. Również budżet naszego Powiatu nie podoła wszystkim potrzebom finansowym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Chciałbym, abyśmy dotarli do mieszkańców, którzy jeszcze nie zdecydowali komu przekazać 1% lub w ogóle nie korzystają z tej formy pomocy innym, mówi Jan Poloczek.

Nasze pieniądze mogą zostać tutaj, aby spełnić potrzeby mieszkańców Powiatu. Przyłączcie się do apelu, przekonując rodziny, znajomych, radnych, aby przekazali 1% dla wspólnego dobra wszystkich mieszkańców, dodaje Poloczek.

W jaki sposób można dokonać wpłaty 1% na rzecz Fundacji?

Od 15 lutego każdy wypełniający formularz zeznania PIT może wskazać organizację pożytku publicznego, dla której przekaże swój 1% podatku. Prosimy naszych sympatyków, aby była to Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, KRS 0000130105. Fundacja działa już od 30 lat, w tym czasie zebraliśmy w formie darowizn ponad 9 mln zł. Oddziały Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe zostały wyposażone w specjalistyczną aparaturę o wartości blisko 8 mln zł. Dzięki Państwa darowiznom uruchomiona została Stacja Dializ, która regularnie otrzymuje nowe sztuczne nerki. Mogliście także Państwo skorzystać z wielu akcji prozdrowotnych oraz charytatywnych. Działalności Fundacji niezmiennie przyświeca misja "Z myślą o drugim człowieku", bo właśnie dla innych pracujemy, informują przedstawiciele Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Należy pamiętać, że z dochodów za 2021 r. możemy się rozliczyć z Urzędem Skarbowym do 2 maja br.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: