Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Antoni Osuchowski - szkoła z doświadczeniem

Aktywność i Organizacja - szkoła z doświadczeniem 125 lat działalności

 wysoki poziom nauczania, przyjazna atmosfera i indywidualny rozwój uczniów

- u nas laureaci i finaliści olimpiad ministerialnych i konkursów (corocznie finaliści etapów okręgowych oraz etapów centralnych) 
- za wyniki w nauczaniu tytuł SREBRNEJ TARCZY dla szkoły, stypendia dla uczniów, a także puchary i dyplomy w konkurencjach sportowych
- patronaty wyższych uczelni i instytucji naukowych
- aktywny i twórczy Samorząd Uczniowski

  • nowoczesne pracownie oraz laboratoria

MONITORY i TABLICE interaktywne, PROJEKTORY multimedialne oraz TABLETY graficzne, wizualizery, drukarka 3D oraz samoobsługowy punkt do drukowania, kopiowania
i skanowania na terenie szkoły – DOCUMASTER,

laboratorium chemii z dygestorium, bardzo dobrze wyposażona pracownia fizyki i biologii

  • innowacje na językach obcych

- nauczanie języków obcych w I LO kluczem do świata, czyli wychodzimy z sal lekcyjnych
i doświadczamy relacyjności z innymi dzięki partnerskiej  wymianie ze szkołą włoską w Piove di Sacco, niemiecką w Gelnhausen, hiszpańską w Valliranie oraz podczas wyjazdów studyjnych do Londynu

- warsztaty językowe (język angielski, język niemiecki, język włoski) z native speakerami, konkursy oraz projekty wykraczające poza granice naszego kraju w ramach patronatu Deutsch Plus Instytutu Goethego, a także  współpraca z instytucją językową Projekt School 

- dodatkowo prowadzone są zajęcia przygotowujące do egzaminów językowych na poziomie A2, B1, B2 i C1, czego efektem są uzyskane przez uczniów certyfikaty językowe

  • w roku szkolnym 2021/22 proponujemy sześć oddziałów;

- oprócz rozszerzonych przedmiotów dla danego profilu przedmioty uzupełniające, na których realizowane są programy autorskie naszych nauczycieli
- dodatkowe zajęcia fakultatywne z przedmiotów maturalnych
- w pierwszych klasach tygodniowo godzina lekcji filozofii   

 Na profilu akademickim rozszerzasz język angielski, matematykę i fizykę oraz realizujesz przedmioty uzupełniające: zajęcia z podstaw rysunku, które sprawią, że patrzę, widzę i rysuję stanie się proste i czytelne, na zajęciach z fizyki technicznej poznasz podstawy nowoczesnych technologii. Wyjazdy na uczelnie w ramach patronatu Instytutu Fizyki UŚ w Katowicach oraz współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach wzmacniają naukowy charakter profilu.

 Na profilu medycznym rozszerzasz biologię, chemię i matematykę lub biologię i chemię oraz realizujesz przedmioty uzupełniające: zajęcia z biologii – genetyki, gdzie poznasz tajnikichromosomów, dziedziczenia i innych tworów genetyki oraz zajęcia z chemii organicznej, a na języku łacińskim w medycynie zapoznasz się z łacińską terminologią medyczną.

Projekt: Kardiochirurgia bliżej nas, czyli wykłady i warsztaty dla uczniów w Fundacji Kardiochirurgii oraz wyjazdowe staże dla maturzystów w ramach patronatu Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu oraz współpracy z Instytutem Chemii UŚ w Katowicach.

 Na profilu prawno-humanistycznym rozszerzasz język polski, historię i WOS oraz realizujesz przedmioty uzupełniające: zajęcia artystyczne – tu poznasz kulisy sztuki teatralnej i filmowej oraz prowadzone przez radcę prawnego zajęcia z prawoznawstwa, pamiętaj: Ignorantia iuris nocet. Dodatkowo lekcje na wokandzie – zajęcia w cieszyńskim sądzie.

A po godzinach: szkolna grupa artystyczna TEATR NUMER, cykliczny projekt Z serca dla serc – koncert w cieszyńskim teatrze oraz programy autorskie lwk (literatura w kulturze) i kpk (kultura pod kontrolą).

 Na profilu lingwistycznym rozszerzasz język angielski i historię oraz realizujesz przedmioty uzupełniające: język włoski, który poznasz od podstaw oraz  język włoski w kulturze – Buongiorno tutti! – tu poznasz malarstwo, architekturę, kino, a nawet włoskie smaki! Na konwersacjach z języka angielskiego wzmocnisz komunikację, a na zajęciach  Społeczeństwo XX wieku zrozumiesz bieg najnowszej historii.

Od pierwszej klasy rozszerzony język angielski oraz  możliwość wyboru nauki kolejnego języka obcego (niemieckiego lub francuskiego).

 Na profilu ekonomiczno-biznesowym rozszerzasz matematykę, geografię i język angielski oraz realizujesz przedmioty uzupełniające: geografia gospodarczo-ekonomiczna odkryje przed Tobą potencjał ekonomiczny współczesnego świata, informatyka w ekonomii przybliży systemy informatyczne w przedsiębiorstwach. Dodatkowo - udział i doświadczenie w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej nauczy Cię inwestować, nie tylko na giełdzie, ale i w swoją  przyszłość.

 W czasie pandemii - projekty, wykłady, warsztaty odbywają się ON-LINE. Nie rezygnujemy, lecz kontynuujemy i nie poddajemy się. Nawiązujemy NOWE kontakty i nabywamy nowych umiejętności. Czekamy na Ciebie!

 Szczegółowa oferta szkoły oraz bieżące informacje dot. wirtualnego Dnia Otwartego I LO na stronie internetowej oraz portalach społecznościowych:

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: