Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Film promujący Śląsk Cieszyński zajął II miejsce na Festiwalu Filmów FilmAT

Przypominamy - film promocyjny Śląsk Cieszyński, który został zrealizowany przez Powiat Cieszyński w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE pn. „Śląsk Cieszyński bez granic”, zdobył II. miejsce w XV. Edycji Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.

- Prawie rok temu informowaliśmy Państwa o powstaniu filmu promującego markę turystyczną „Śląsk Cieszyński. Za czasów Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla rozpoczęto prace nad filmem, a że w samorządzie istnieje ciągłość władzy, ja kontynuowałem, to, co rozpoczął mój poprzednik. Dziękuję mu za podjęcie tych działań. Właśnie stąd właśnie wzięła się ta nagroda, z której się bardzo cieszę, tłumaczy Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. – Cieszymy się bardzo, że film znalazł uznanie w oczach członków Komisji go oceniającej. Jest to ważny element promujący Śląsk Cieszyński, dodaje Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego. 

Festiwal FilmAT, organizowany od 16 lat, jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu. Partnerami Festiwalu są m. in. Polska Organizacja Turystyczna i Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i   instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.

Jury Festiwalu składa się z doświadczonych, posiadających bogaty dorobek zawodowy, przedstawicieli świata filmu, laureatów Oscara i innych prestiżowych międzynarodowych nagród filmowych; przedstawicieli korporacji, mass mediów, świata turystyki, ekologii, przedstawicieli świata nauki, specjalistów od marketingu i komunikacji.

W zgodnej opinii organizatorów i jury, XV edycja Festiwalu stała na niezwykle wysokim poziomie, dlatego II miejsce jest wielkim sukcesem filmu. - Dodajmy, że został zrealizowany we współpracy z firmą Machej.pl, której jedna z wcześniejszych produkcji również została nagrodzona na Festiwalu FilmAt, kończy Starosta.

 

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: