Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski z wizytą w powiecie cieszyńskim

We wtorek 12 lipca 2022 r. Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński gościł przebywającego z krótką wizytą na terenie powiatu cieszyńskiego Jarosława Wieczorka Wojewodę Śląskiego.

 - Głównym celem pobytu Wojewody była ocena stanu inwestycji realizowanych z środków pochodzących ze Rządowych Programów: „Polskiego Ładu” oraz Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. - W trakcie wizyty Wojewoda zobaczył niedawno wyremontowaną ulicę Cieszyńską w Bażanowicach. To bardzo krótki, ale ważny odcinek ze względu na strefę przemysłową zlokalizowaną obok tej drogi. Później pojechaliśmy do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzez Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Stowarzyszenie pomaga dzieciom z terenu całego powiatu cieszyńskiego.  Następnie uczestniczyliśmy w otwarciu Centrum Zdrowia Psychicznego w nowo odremontowanym budynku (wcześniej mieścił się tam oddział neurologiczny, a jeszcze wcześniej ginekologia) w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Centrum będzie świadczyło pomoc dla 150 000 dorosłych mieszkańców naszego Powiatu. Po otwarciu CZP pojechaliśmy do Drogomyśla (gmina Strumień), gdzie ze środków z Polskiego Ładu i RFIL-u, obecnie jest remontowany most za ponad 7 milionów złotych. Jest inwestycja bardzo długo oczekiwana przez mieszkańców, wspomina Starosta.

 Dalej Jarosław Wieczorek wraz z Anną Grygierek, Burmistrz Strumienia oglądali inwestycje zrealizowane w gminie Strumień.

Fot. Śląski Urząd Wojewódzki 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: