Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Już po symulacji naboru do powiatowych szkół!

We wtorek, 20 lipca 2021 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się z udziałem dyrektorów szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński oraz Janiny Żagan Wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego, symulacja przydziału uczniów szkół podstawowych w ramach naboru 2021/2022 do powiatowych szkół.

Do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Cieszyński zakwalifikowało się ponad 1394 uczniów, co pozwoliło na otwarcie 56 oddziałów.

Co ważne, pozostało 43 absolwentów szkół podstawowych zarejestrowanych w systemie elektronicznego naboru, którzy po symulacji nie zostali nieprzydzieleni do żadnej ze szkół. Ci uczniowie nie muszą się martwić, ponieważ czekają na nich 194 miejsca.

Ogłoszenie list zakwalifikowanych nastąpi w czwartek, 22 lipca. Potwierdzanie woli przez kandydatów rozpoczęcia nauki w danej szkole rozpocznie się od czwartku, 23 lipca.

Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych zostaną ogłoszone w poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.

Od wtorku, 3 sierpnia rozpocznie się drugi etap rekrutacji – rekrutacja uzupełniająca, prowadzona w sposób nieelektroniczny.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: