Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Koncert edukacyjny "Muzyka poważna na wesoło"

W piątek, 26 kwietnia 2024r. o godz. 12:00, w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się Koncert edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego pt : "Muzyka poważna na wesoło". Koncert, który został objęty honorowym patronatem Starosty Cieszyńskiego oraz współfinansowany ze środków Powiatu Cieszyńskiego, zorganizowało Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie".
Młodzi ludzie, którzy tego dnia przybyli do teatru, usłyszeli mistrzowskie wykonania muzyki klasycznej w połączeniu z muzyką rozrywkową,  przedstawione w autorskich aranżacjach przez zespół The Threex.  
Zespół The ThreeX to muzycy wykształceni na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu, zdobywcy wielu nagród w konkursach na świecie, obecnie działający aktywnie na terenie Bielska-Białej, skąd pochodzą.
Celem koncertu było uwrażliwienie młodzieży na piękno muzyki klasycznej, gdyż przedmiot "Muzyka" został w ostatnich latach w szkołach średnich mocno okrojony. Profesjonalizm artystów, poczucie humoru oraz umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością sprawiły, że cel koncertu został spełniony.
źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: