Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

La Défense à Cieszyn!

Zapraszamy do obejrzenia plenerowej wystawy fotografii poświęconej architekturze współczesnej i dziełom sztuki podparyskiej dzielnicy La Défense, obecnie zainstalowanej na płocie II Liceum im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie (Plac Wolności 7b). Wystawę można zobaczyć do czwartku, 13 października 2022 r.

Wystawa jest zaproszeniem dla mieszkańców z terenu powiatu cieszyńskiego w podróż po Europie, do Francji, do podparyskiej dzielnicy La Défense. - Chcemy zainteresować wystawą uczniów szkół średnich i ósmoklasistów, z nadzieją, że wystawa będzie dla nich dodatkową motywacją w zakresie dalszego rozwoju w kierunku sztuk pięknych, architektury, języków obcych czy podróży, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Wystawa plenerowa fotografii prezentuje około 100 zdjęć współczesnej, podparyskiej dzielnicy La Défense na 43 planszach o wymiarach 120 x 180 cm. Plansze przedstawiają zdjęcia nowoczesnego centrum biznesowego XXI wieku, smukłych oryginalnych wieżowców, efekt postępu technicznego zastosowania najnowocześniejszych technologii, architekturę i dzieła sztuki z aluminium, stali, szkła i tworzyw sztucznych.

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: