Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Manewry licealnych klas ratowniczo-pożarniczych z ZSTiO w Skoczowie Manewry licealnych klas ratowniczo-pożarniczych z ZSTiO w Skoczowie

Nocą, z 8 na 9 października 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyły się manewry dla klas Licem Ogólnokształcącego o profilu ratowniczo – pożarniczym.

Nocna impreza rozpoczęła się pokazem musztry zespołowej na przyszkolnym boisku. Drużynowi czterech klas zameldowali dyrektorowi szkoły gotowość do rozpoczęcia udziału w manewrach ratowniczo – pożarniczych.

Po przyjęciu raportu Pani Dyrektor, Tatiana Urbańska-Gruca, otworzyła nocne współzawodnictwo. Uczestnicy manewrów musieli się wykazać szeregiem umiejętności i sprawności z zakresu ratownictwa medycznego i działań przeciwpożarowych. Wśród zadań do wykonania była budowa linii gaśniczej, sztafeta ratownicza z transportem osoby poszkodowanej oraz szereg zadań sprawnościowych. Najlepiej z wszystkimi zadaniami poradziła sobie drużyna z klasy 3 LAP w składzie: Damian Bąk, Maria Bielesz, Julia Błahut, Kacper Kisza, Anna Ponikiewska i Weronika Szpałek. Po zakończeniu wszystkich zadań uczestnicy spotkali się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasy i częstowaniu się gorącą herbatą, ufundowaną przez Radę Rodziców. Kolejną atrakcją były wspólne śpiewy i tańce. Całą imprezę dokumentowali uczniowi klas Technikum o specjalności technik fotografii i multimediów.

Impreza została zorganizowana przez nauczycieli ZSTiO w Skoczowie, panów Janusza Macurę, Jacka Krużołka i Ryszarda Gierulę, przy udziale Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoczowa, Wiślicy i Cieszyna-Bobrek. Manewry odbyły się na szkolnym kompleksie boisk wielofunkcyjnych „Orlik” i na boiskach do siatkówki plażowej.

Organizatorzy, Dyrekcja ZSTiO w Skoczowie i uczniowie skoczowskiego LO o profilu ratowniczo – pożarniczym serdecznie dziękują jednostkom OSP za pomoc w organizacji manewrów, które pomogły w integracji młodzieży i okazały się znakomitym treningiem umiejętności zawodowych.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: