Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

#ErasmusDays w Koperniku!

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, między 14 a 16 października 2021 roku, na całym świecie były organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+.

W trakcie wydarzenia każdy mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W naszej szkole realizowane są dwa projekty w ramach programu Erasmus+

  1. program dla uczniów Let’s break stereotypikal thinking
  2. program dla nauczycieli Innowacje-Relacje

Jako szkoła podjęliśmy szereg inicjatyw w ramach #ErasmusDays i dlatego zorganizowaliśmy wśród uczniów konkurs na plakat, w którym to podkreślaliśmy 4 bardzo ważne aspekty takie jak włączenie społeczne i integracja, aktywne obywatelstwo, cyfryzacja, ekologia i ochrona klimatu.  Następnie zorganizowaliśmy wystawę prac nagrodzonych oraz tych, które pod wieloma względami były wyróżniające. Uczniowie przygotowali i przeprowadzili internetowy quiz wiedzy o państwach europejskich, w którym rywalizowali przedstawiciele wszystkich klas. W kolejnych dniach uczniowie mieli możliwość wziąć udział w warsztatach dotyczących ekologii i globalnych problemów środowiskowych a także w otwartych lekcjach językowych przygotowanych przez naszych nauczycieli angielskiego.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy i cieszymy się z waszego udziału w #ErasmusDays oraz zachęcamy to uczestniczenia w różnego rodzaju działaniach związanych z programem Erasmus+

 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: