Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Maturzyści Powiatu Cieszyńskiego na II miejscu w województwie śląskim!

We wtorek, 9 lipca 2024 r. w systemie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zostały opublikowane wstępne wyniki tegorocznych matur, które odbyły się w maju.

Maturzyści z terenu Powiatu Cieszyńskiego zajęli II miejsce wśród zdających Egzamin Dojrzałości w całym województwie śląskim z wynikiem 89,26%. Na pierwszym miejscu znajdują się maturzyści z powiatu kłobuckiego, zdobywając 90,91%, na trzecim powiat lubliniecki z wynikiem 89,18%.

- To wielki sukces uczniów naszych szkół! To wielki sukces nauczycieli, to również dowód na ich szczególne zaangażowanie w proces edukacyjny młodego pokolenia. Kochani Maturzyści życzę Wam spełnienia najskrytszych marzeń, wspaniałych wakacji i studiowania na wybranych przez siebie kierunkach, mówi Janina Żagan, Starosta Cieszyński.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2024 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, wybranego języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki w sierpniu.

Ogólnopolski wynik zdawalności Egzaminu Dojrzałości to 84,1%. Do poprawki ma prawo 10,4% maturzystów. Egzaminu nie zdało 5,5% tegorocznych absolwentów.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: