Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie odbyła w marcu aż dwie wymiany polsko-niemieckie w Niemczech!

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie odbyła w marcu aż dwie wymiany polsko-niemieckie w Niemczech! Pierwsza z nich była z młodymi ludźmi z Grimmelshausen-Gymnasium.

Wspólnie zwiedzili przede wszystkim Gelnhausen, gdzie uczestniczyli w festiwalu Barbarossamarkt, Frankfurt nad Menem, a w nim Dom Goethego oraz Point Alpha w Geisa, który był dla nich dawką wiedzy historycznej. Druga wymiana odbyła się kilka dni później z młodzieżą z Gymnasium Marienschule w Euskirchen. Młodzi ludzie, głównie z profilu lingwistycznego z rozszerzoną historią zrealizowali projekt "Młodzież w czasach narodowego socjalizmu". Badali losy młodych żydowskich obywatelek i obywateli w Euskirchen, zwiedzili wystawę w Vogelsang IP oraz odkryli miejsca nauki i pamięci, takie jak dawną szkołę żydowską w Kolonii, uczestnicząc jednocześnie w warsztatach w Centrum Dokumentacji "EL-DE Haus".

Oba spotkania były bardzo owocne, pozwoliły zawrzeć nowe przyjaźnie, relacje oraz lepiej poznać kulturę sąsiedniego kraju, jak i oczywiście usprawnić umiejętność posługiwania się językami obcymi. Wymiany młodzieży zostały dofinansowane ze środków PNWM (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie).

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: