Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Skoczów

Na zdalnym w Skoczowie

Już jest – nowa propozycja gminy Skoczów dla rodziców. „Na zdalnym w Skoczowie” to tytuł najnowszej publikacji, wydanej przez Urząd Miejski w Skoczowie. Jest on skierowany dla rodziców i opiekunów uczniów szkół podstawowych.

Publikacja powstała jako rezultat analizy ankiet przeprowadzonych wśród 1077 uczniów jesienią oraz grudniowych debat z pedagogami i psychologami, a także rozmów z samymi uczniami podczas Forum Uczniów, które odbyło się zdalnie pod hasłem „Zdalnie o zdalnym”.

W poradniku na rodziców czekają ciekawe artykuły, porady i pomysły dotyczące nauki z domu, które można i warto wykorzystać bez względu tryb pracy szkoły. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się specjaliści, psycholog i nauczyciele – można dowiedzieć się jak zadbać o sylwetkę dziecka, jego dietę i dobre samopoczucie, jak uatrakcyjnić mu popołudnie i znaleźć nić porozumienia w kwestii czasu spędzanego z komputerem lub smartfonem. Z tego, co nam wiadomo jest to jedyna tego rodzaju inicjatywa gminy jako organu prowadzącego w naszym powiecie.

Bezpłatne poradniki rodzice i opiekunowie mogą odbierać w szkołach, Biurze Promocji, Informacji i Turystyki – Galeryjce Miejskiej ART-adres, w urzędzie miejskim, bibliotece publicznej oraz w siedzibach: Miejskiego Zarządu Oświaty i Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie.

źródło: ox.pl
dodał: red
Skoczów - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: