Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Nagrody w konkursie "Zdrowie po Cieszyńsku" zostały rozdane! Nagrody w konkursie "Zdrowie po Cieszyńsku" zostały rozdane!

W piątek, 18 czerwca 2021 r. Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Anna Suchanek, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej podczas krótkiego spotkania nagrodziły laureatów konkursu "Zdrowie po Cieszyńsku" w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Obrady Jury konkursu „Zdrowie po cieszyńsku” odbyły się 28 maja 2021 r. Przypomnijmy - do Starostwa w ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło: 16 bajek/baśni z kolorowankami oraz 7 gier edukacyjnych. Prace oceniało Jury w składzie: Janina Żagan Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Anna Suchanek - Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, Piotr Przewdzing Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie, Tomasz Pniok asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, Bernadeta Szeliga Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Pediatrycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Izabela Kula Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, Katarzyna Lindert-Kuligowska dziennikarka Głosu Ziemi Cieszyńskiej, Wojciech Hławiczka inspektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Cieszynie a także Radny Rady Gminy Goleszów, Weronika Etienne-Kantor pracownica Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Beata Szymańska inspektor ds. promocji zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie, będącą jednocześnie przewodniczącą obrad Jury.

Jurorzy po wnikliwej i rzetelnej analizie prac, jednogłośnie wybrali laureatów.

Oto wyniki:

Kategoria: bajka/baśń z kolorowanką

I MIEJSCE – „Zdrowy sen”
Karolina Dynek uczennica kl. 2 II LO im. M. Kopernika w Cieszynie
opiekun: Izabela Żwak

II MIEJSCE – „Pewnego razu w lasach Beskidów”
Zuzanna Augustyn uczennica kl. 6 Szkoły Podstawowej w Marklowicach Górnych
opiekun: Beata Klejczyk

III MIEJSCE – „Kumka w Żabim Kraju”
Oskar Augustyn uczeń kl. 7 Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach
opiekun: Katarzyna Dynek

Kategoria: Gra edukacyjna

I MIEJSCE – „Babe z chopym oblykej drogi do zdrowio nie zamykej”
Eryk Witoszek uczeń kl. 3 Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego w Chybiu
opiekun: Małgorzata Michałka - Paruch

II MIEJSCE – „Dbaj o zdrowie i ćwicz pamięć z Powiatem Cieszyńskim”
Paweł Krawczyk uczeń kl. 6 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pruchnej
opiekun: Magdalena Penkala

III MIEJSCE – „Cieszyńska ścieżka zdrowia”
Wiktoria Pala, Maja Trzaskalik uczennice kl. 6 Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach
opiekun: Katarzyna Dynek

Tegoroczna edycja konkursu „Zdrowie po cieszyńsku” jest pierwszą realizacją od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa. Tematyka prac literackich bardzo różniła się od poprzednich, zaciekawiła jury. Utwory poruszały temat zdrowia psychicznego, nakreślały z czym obecnie młodzież oraz dzieci borykają się w pandemii. Podczas spotkania zostały również nakreślone działania pomocowe dla uczniów, informuje Beata Szymańska, Inspektor ds. Promocji Zdrowia. - Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, kończy Szymańska. 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: