Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Nawiązanie współpracy między Zespołem Szkół Budowlanych a Politechniką Opolską

W środę 28 kwietnia 2021 r. Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie rozpoczął długo wyczekiwaną współpracę z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. Spotkanie w formie zdalnej miało charakter organizacyjno-informacyjny. Koordynator współpracy z ramienia Politechniki mgr inż. Marek Nalepka wraz z Panią dr Anną Rawską- Skotniczny przedstawili prezentację z podstawowymi informacjami o Opolu, Uczelni oraz Wydziale. W drugiej części spotkania w bardzo interesujący sposób, koordynator przedstawił zagadnienia procesu budowlanego, wskazując gdzie jest miejsce dla nowej, obecnie bardzo popularnej technologii BIM. W wykładzie wzięli udział dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych.

Współpraca z Politechniką zakłada prowadzenie dla uczniów technikum Zespołu Szkół Budowlanych warsztatów z technologii BIM, z naciskiem na modelowanie architektoniczne, w tym zajęć warsztatowych z rysunku technicznego z użyciem oprogramowania Autodesk oraz z rysunku odręcznego. W dalszej perspektywie przewidziane jest również uczestnictwo naszych uczniów w wybranych zajęciach dydaktycznych realizowanych na Uczelni na kierunkach studiów budownictwo oraz architektura oraz w wykładach otwartych prowadzonych na terenie Zespołu Szkół Budowlanych.

W ramach dalszej współpracy oprócz zajęć dla uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa, planowane są również zajęcia z komputerowego wspomagania w zawodach technik geodeta oraz technik renowacji elementów architektury.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: