Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Niemiecki na miarę sukcesu!!!

Steven Słowik - tegoroczny maturzysta klasy akademickiej z liceum Osuchowskiego jest uczniem, który od początku uczęszczania do liceum chciał poszerzać swoje znajomości i umiejętności z zakresu języka niemieckiego.

Dzięki swojej pracy, talentowi oraz ambicji, które towarzyszyły mu od klasy pierwszej osiągnął w klasie trzeciej swój zamierzony cel i został finalistą 45. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Tytuł finalisty olimpiady gwarantuje mu uzyskanie 100% z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Steven znalazł się w grupie uczniów z całego kraju, dla których nie tylko sam język niemiecki, ale i literatura obszaru niemieckojęzycznego, historia Niemiec, Austrii i Szwajcarii czy wiedza realioznawcza o tych krajach nie były już czymś nieznanym. Był wśród tych osób, dla których język niemiecki jest pasją i nie kryje żadnych tajemnic. Umiejętności osiągnięte w języku niemieckim gwarantują mu lepsze perspektywy nie tylko w kolejnym etapie edukacji, ale także w przyszłości na rynku pracy.

Plany Stevena po maturze to aplikowanie na studia na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku - Lotnictwo. Wierzy bowiem, jak sam mówi, że ukończenie tych właśnie studiów da mu możliwość poznawania świata i ludzi. Steven powtarza, że bardzo dobra znajomość języków obcych, w tym języka niemieckiego, ale i języka angielskiego to kapitał, mimo iż nie jest ona mu niezbędna do rekrutacji na wybrane studia. Opiekunem dydaktycznym ucznia była germanistka w I LO – Aldona Kałuża – Kanadys.

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: