Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Nowa odsłona internatu w Szybinie

Po rocznej przerwie, Internat w Zespole Szkół im. Wł. Szybińskiego, znów będzie działał.

Dzięki staraniom władz powiatu cieszyńskiego i szkoły, w latach 2021-2022, przeszedł kompleksowy remont: 2 - osobowe pokoje w pastelowych kolorach, z łazienkami, wyposażone w nowe łóżka, biurka, lampki i rolety stwarzają komfortowe warunki zarówno do nauki, jak i odpoczynku. Wysoki standard higieniczny, możliwość skorzystania z pralni zapewni wychowankom wygodę, bezpieczeństwo i przede wszystkim namiastkę domu. Nowoczesna kuchnia z jadalnią i świetlica staną się miejscami integracji młodzieży uczącej się w szkołach średnich powiatu.

Dlaczego warto stać się mieszkańcem cieszyńskiego internatu? Pobyt w placówce uczy samodzielności, pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy, rozwija zainteresowania uczniów, staje się okazją do zawiązania trwałych przyjaźni. Nie bez przyczyny młodzież mieszkająca w internacie określiła siebie mianem Sami swoi. Życzliwa atmosfera i wzajemny szacunek to wartości, które na co dzień pielęgnują.  

Dużym atutem internatu jest profesjonalna organizacja czasu wolnego młodzieży. W celu zapewnienia niepowtarzalnej atmosfery prowadzone są cykliczne imprezy tj.: ognisko integracyjne, andrzejki, wigilijka, pożegnanie maturzystów oraz liczne zajęcia profilaktyczne i sportowe. Internat kładzie duży nacisk na naukę swoich wychowanków: w planie dnia zagospodarowano dwie godziny nauki własnej, zaś wychowawcy monitorują stopnie młodzieży uzyskiwane w szkołach, w  razie problemów udzielają specjalistycznej pomocy. Ważny aspekt funkcjonowania placówki stanowi samorządna działalność mieszkańców, która wdraża i urzeczywistnia własne marzenia. To właśnie z inicjatywy samorządu powstało kółko teatralne, które reprezentuje młodzież podczas uroczystości odbywających się w internacie. Tradycją wychowanków stało się także przygotowywanie świątecznych prezentów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej ,,Pogodna Jesień” w Cieszynie.

Szczegółowe informacje o działalności internatu, warunkach przyjęcia można uzyskać na stronie internetowej szkoły lub pod numerem tel. 338520184. Wnioski o przyjęcie do internatu przyjmowane są już dzisiaj, zaś uroczyste otwarcie placówki odbędzie się 01 września 2022r.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: