Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Nowe szlaki spacerowe w Beskidzie Śląskim

Powiat Cieszyński zlecił opracowanie kolejnych pięciu szlaków spacerowych po malowniczym Beskidzie Śląskim na podstawie już istniejącej infrastruktury oznakowań i kierunkowskazów. Co bardzo ważne, opracowane trasy są pętlami, co niezmiernie ułatwia korzystanie z nich – choćby przez zredukowanie konieczności korzystania z transportu publicznego. Opracowane pętle posiadają dokładne opisy, które poza podstawowymi informacjami (takimi jak czas przejścia, przewyższenia, długość) zawierają też ciekawostki, na jakie można na danej trasie natrafić, a także odnośniki do stron internetowych czy miejsc, w których można się dowiedzieć jeszcze więcej na temat wybranych atrakcji, czasem szlaków (np. o ścieżce przyrodniczej Goleszów – Wędrynia lub Zbójnickiej Ścieżce Trzech Harnasi).

Opisy zilustrowane są kilkuminutowymi filmikami z przejścia poszczególnych tras, a także strackowane, a pliki z ich przebiegiem w formacie .gpx można pobrać na smartfona bądź inny odbiornik GPS. Cały materiał znajduje się do pobrania zarówno na portalu cieszynskie.travel, jak i na kanale YouTube Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Dzięki temu działaniu dostępnych jest już w sumie piętnaście propozycji spacerowych (zrealizowanych w ramach dwóch części projektu). Pozwalają one bezpiecznie wyjść i wrócić w miejsce zaparkowania samochodu, a w trakcie wędrówki podziwiać piękne widoki, ukształtowanie terenu, walory przyrodnicze Beskidu Śląskiego, a także zajrzeć do schronisk by skosztować lokalnej kuchni.

Reakcje pod postami zawierającymi filmiki oraz ilość wyświetleń na YouTube pokazują, że materiał trafia w gusta i potrzeby potencjalnych turystów, ale też mieszkańców regionu. To ważne, bo przecież rozpoznawalność marki budowana jest również wśród mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Planowane jest też opracowanie aplikacji mobilnej ze szlakami turystyczno – spacerowymi Śląska Cieszyńskiego.

Powiat Cieszyński zrealizował to działanie wspólnie ze Śląską Organizacją Turystyczną, promując zarówno turystykę spacerową w naszym regionie, jak i certyfikowaną Polską Markę Turystyczną Śląsk Cieszyński w ramach projektu „Z kamerą na szlakach Śląska Cieszyńskiego – część II”.

Polecamy obejrzeć nasze filmiki ze szlaków – jesteśmy pewni, że zachęcą Was do zobaczenia ich z bliska. Bez względu na porę roku można zaplanować całodzienne spacery najpierw wirtualnie, a następnie ruszyć na szlaki.

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: