Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Ogłoszenie ws. konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała

Firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. na zlecenie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego Aglomeracja Beskidzka opracowuje Wstępne Studium Planistyczno-Prognostyczne dla zadania pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn - Skoczów - Bielsko-Biała – Wadowice - Kraków)”.


Głównym celem Projektu jest uzyskanie przez Cieszyn połączenia kolejowego z Krakowem (woj. małopolskie). Połączenie to będzie obywać się przez linie kolejową nr 190 na odcinku Bielsko Biała – Skoczów. Aktualnie linia ta jest zdegradowana i nie ma możliwości uruchomienia na niej oferty kolejowej.

W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego Projektu. Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia.

W ramach konsultacji udostępnimy materiały poglądowe z opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z ankietą do wypełniania, które dostępne będą od 21.06.2021 r. do 14.07.2021 r. na stronie internetowej pod adresem:

https://idompoland.com/konsultacjelk190

Ponadto, dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia ankiety za pomocą kwestionariusza on-line, umożliwiamy zapoznanie się z materiałami oraz wypełnienie ankiety w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Skoczów, Urzędzie Gminy Jasienica, Urzędzie Gminy Jaworze oraz Urzędzie Miasta w BielskuBiałej. Będziemy wdzięczni za wypełnienie ankiety w przedmiotowej sprawie do dnia 14.07.2021 r.

Ponadto planowane są spotkania konsultacyjne w formie on-line. Spotkania będą odbywać się na profilu wykonawcy „IDOM Poland”:

www.youtube.com/c/IDOMPoland

w następujących terminach:

Gmina Skoczów – 1 lipca, godz. 11:00 i 2 lipca, godz. 18:00; Gmina Jasienica – 1 lipca, godz. 18:00 i 2 lipca, godz. 11:00. Gmina Jaworze – 6 lipca, godz. 11:00 i 7 lipca, godz. 18:00;

Miasto Bielsko-Biała – 6 lipca, godz. 18:00 i 7 lipca, godz. 11:00.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

Zeskanuj kod aparatem w celu wypełniania ankiety on-line

e-mail: konsultacje@idom.com

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: