Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Powiatowy Dzień Chemii 2022

Początkiem czerwca II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika razem ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego zorganizowało powiatowe obchody Dnia Chemii. W tym roku życie i dorobek zawodowy Ignacego Łukasiewicza były tematem przewodnim uroczystości.

W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, patrona przemysłu naftowego i gazowniczego. By uczcić pamięć polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy, sejm RP ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.

Uroczystości rozpoczęliśmy w sali wykładowej- po przywitaniu gości wysłuchaliśmy wykładu Kamila Trąbały- ucznia Kopernika, laureata konkursu szkolnego na prezentację o Łukasiewiczu.

Kolejnym etapem dnia chemii były zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii. Uczniowie szkół średnich naszego powiatu w tym czasie pisali test w ramach konkursu wiedzy.

Po zajęciach przyszedł czas na wykłady. Panie z Instytutu w Gliwicach przedstawiły prezentację nt.: „Łukasiewicz- wczoraj i dziś- wybrane innowacje w dziedzinie farb i lakierów”.

Po krótkiej przerwie, przeznaczonej na program artystyczny i poczęstunek, zebraliśmy się, aby zakończyć i podsumować obchody DNIA CHEMII 2022.

Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy przypadło Annie Hernik z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego.

Na miejscu drugim znalazł się Michał Nowak z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego.

Trzecie miejsce przypadło dla Bartłomieja Chudyka z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: