Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Projekt unijny z ZSTiO uzyskał dofinansowanie

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Mobilność europejska uczniów z ZSTiO szansą na sukces zawodowy” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Całkowite dofinansowanie wyniosło 476 475,27 PLN.

Projekt został opracowany przez p. Karinę Rusok-Stanisławską we współpracy z włoską firmą Sistema Turismo oraz hiszpańską Tribeka Training Lab i będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+ do marca 2025 roku. Obie wspomniane firmy należą do sieci agencji edukacyjnych ETN i posiadają też wieloletnie doświadczenie w organizowaniu praktyk zawodowych w ramach projektów unijnych w wielu zawodach oraz zarządzały wieloma projektami w sektorach związanych m.in. z fotografią, reklamą i elektroniką.

Projekt jest skierowany do uczniów kształcących się na kierunkach: technik fotografii i multimediów, technik reklamy i technik elektronik. Projekt daje szansę wyjazdu 30 uczniom (18 fototechnikom, 4 technikom reklamy i 8 technikom elektronikom) na 4 tygodniowe praktyki zagraniczne w dwóch terminach- w marcu 2024 roku- w Maladze i we wrześniu 2024 roku- w Rimini.

Podczas opracowywania projektu za główny cel przyjęto umożliwienie uczniom technikum uzyskania kompetencji zawodowych zgodnych ze standardami UE oraz językowych, prowadzących do podniesienia umiejętności społecznych i osobistych oraz dalszego rozwoju zawodowego.

Informacje związane z projektami realizowanymi przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie są dostępne pod adresem: https://www.zstio-skoczow.pl/praktyki/

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: