Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Rajdowe zmagania w wielkim stylu!

Już po raz piąty na Śląsku odbędzie się wielkie wydarzenie motoryzacyjne, skupiające najlepszych kierowców rajdowych w kraju – Rajd Śląska. Trasa piątej rundy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski tradycyjnie już przebiega przez teren naszego powiatu.

Pierwszy raz Rajd Śląska odbywał się w 2017 r. i od tego czasu trasa każdej edycji przebiegała przez powiat cieszyński. W tym roku 11 września na terenie naszego powiatu zostanie zorganizowany odcinek specjalny OS Chybie, gdzie będzie można obserwować ekscytujące zmagania czołówki ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Uroczysty start rajdu będzie miał miejsce w piątek 10 września pod katowickim Spodkiem. Ceremonia otwarcia da gościom możliwość poznania zawodników i bliższego przyjrzenia się ich samochodom. Ponadto planowane są rozmaite dodatkowe atrakcje dla odwiedzających.

Po oficjalnym rozpoczęciu kierowcy przejadą pod Stadion Śląski, który – podobnie jak we wcześniejszych edycjach rajdu – stanowi bazę wydarzenia. Jeszcze tego samego dnia będzie można poczuć przedsmak emocji na krótkim, ale widowiskowym odcinku Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, którego trasa biegnie przez błonia Stadionu Śląskiego.

Rajd Śląska to nie tylko runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W ramach tej imprezy startują także historyczne rajdówki rywalizujące w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz lokalna czołówka i młode talenty z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Szczegółowe informacje o przebiegu zawodów, a także o spowodowanych nimi utrudnieniach drogowych można znaleźć na stronie WWW rajdu: www.rajdslaska.pl lub pod numerem telefonu 697 080 764.

źródło: ox.pl
dodał: red.
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: