Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

RAtaTUJ 2 projekt społeczny ZSTiO w Skoczowie nagrodzony Srebrnym Wilkiem w finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii!

23 maja 2024 r. w Warszawie odbył się Wielki Finał X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tego dnia młodzież z całej Polski celebrowała sukcesy, osiągnięte podczas realizacji tegorocznych projektów społecznych.

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie realizowała projekt z zakresu edukacji, który polegał na upowszechnianiu wiedzy i kształceniu umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Młodzi ratownicy, działający w Młodzieżowych Drużynach Przeciwpożarowych, prowadzili prelekcje dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego.  Wystąpili na 5. Powiatowej Spartakiadzie MDPObozie Szkoleniowo-Wypoczynkowym MDPWigilijce MDPPółkolonii KS. Siatkarz BeskidDniu Otwartym Remizy OSP SkoczówMoto WOŚP w Skoczowie, Dniu Otwartym ZSTiO w Skoczowie. Ich stanowisko na MOTO Skoczów, zorganizowane podczas tegorocznego finału WOŚP w Skoczowie, cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Tam promowali swój projekt rozdając maseczki do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Założycielom projektu udało się poprowadzić prelekcje dla ponad 1000 osób. Na utworzonych stronach i kontach w mediach społecznościowych zebrali blisko siedem tysięcy osób. Ich projekt swoim partnerstwem objęło 11 instytucji i firm. Najważniejszymi z nich były: OSP Skoczów, ZSTIO w SkoczowieKomisja MDP - Powiat Cieszyn oraz portal ViFi.pl.

Wszystkie te działania zostały docenione przez organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i nagrodzone Srebrnym Wilkiem. Drużyna RAtaTUJ 2 znalazła się wśród dziesięciu najlepszych projektów społecznych realizowanych w 2024 r. na Śląsku.

Twarzami projektu – jego pomysłodawcami i głównymi realizatorami – byli Magdalena Bojda i Wojciech Bujok, uczniowie ZSTiO w Skoczowie. Ich opiekunem i mentorem była pani Katarzyna Piwocha, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i opiekun Szkolnego Koła PCK.

Gratulujemy sukcesu!

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: