Seniorzy nie tylko o bezpieczeństwie
Podczas sesji przywitano radnych oraz zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marcin Lis – fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej, Wioletta Beyga – refleksolog i fizjoterapeutka, Zenon Woźniak, Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego a także Anna Stefaniak-Bacza dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, która zapraszała do udziału w programie "Aktywni bez metryki". Spotkanie z Kierownikiem Biura Bezpieczeństwa było jednym z najważniejszych głosów w spotkaniu. W czasach kiedy coraz częściej mówi się o bezpieczeństwie, warto wiedzieć, gdzie szukać wiarygodnych informacji w tym temacie.
W porządku obrad znalazło się także m.in. przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji, informacja o pracy Komisji Statutowo-Regulaminowej oraz podjęcie uchwał dotyczących Regulaminu Rady Seniorów i skierowania do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego wniosku o podjęcie inicjatywy wprowadzenia zmian do Statutu Rady Seniorów. Radni zapoznali się również z odpowiedzią Zarządu na wnioski Powiatowej Federacji Uniwersytetów III Wieku.
Ważnym punktem spotkania było także omówienie propozycji logotypu Powiatowej Rady Seniorów, który ma służyć budowaniu rozpoznawalności Rady oraz wzmacnianiu jej tożsamości.
Podczas sesji prezydium przedstawiło informacje dotyczące działań podejmowanych między sesjami. Nie zabrakło również czasu na sprawy bieżące, wnioski i komunikaty.
Rada Seniorów Powiatu Cieszyńskiego jest ważnym głosem środowiska senioralnego w naszym regionie. Jej działalność sprzyja wymianie doświadczeń, podejmowaniu tematów istotnych dla osób starszych oraz wzmacnianiu współpracy na rzecz seniorów w Powiecie Cieszyńskim.
33