Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Sportowcy nagrodzeni!

W czwartek (30.09.2021 r.) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono sportowców osiągających w 2020 r. wybitne sukcesy, promując Śląsk Cieszyński w Polsce oraz poza jej granicami.

Na początku uroczystości złożył gratulacje sportowcom Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

W trakcie Gali Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński, Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego oraz Mirosław Staniek, Przewodniczący Kultury, Sportu i Promocji Powiatu wręczyli sportowcom nagrody finansowe za osiągnięte wyniki w roku 2020.

W roku bieżącym wpłynęło 76 wniosków dotyczących uhonorowania zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Nagrody i wyróżnienia są przyznawane za wysokie osiągnięcia uzyskane w roku poprzednim. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych sportowców powiatu cieszyńskiego znalazły się osoby startujące na Mistrzostwach Świata, Europy czy Polski oraz wielu innych znaczących, prestiżowych zawodach sportowych.  Nasi sportowcy wywalczyli medale trenując sporty walki, sporty siłowe, sporty zimowe, rajdy motocyklowe, lekkoatletykę, pływanie, łucznictwo a nawet akrobatykę, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. - Wśród laureatów znalazła się również wyjątkowa osoba, która za swą długoletnią pracę na rzecz sportu została doceniona nagrodą specjalną. Jest to Andrzej Tomczyk, który od 1982 roku był trenerem gimnastyki sportowej. W ciągu całej jego kariery trenerskiej podopieczni Tomczyka zdobyli ponad 700 medali w indywidualnych i drużynowych Mistrzostwach Śląska oraz ponad 150 medali w Mistrzostwach Polski i Turniejach Ogólnopolskich we wszystkich kategoriach wiekowych rozsławiając nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej, dodaje Starosta.

Lista nagrodzonych do pobrania znajduje się TUTAJ.

Lista wyróżnionych do pobrania znajduje się TUTAJ.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: