Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Ucz się i realizuj swoje plany w Koperze!

Interesujesz się tym, co dzieje się na świecie? Marzy Ci się kariera dyplomatyczna czy polityczna, praca w mediach, dziennikarstwo? Chcesz doskonalić swoje umiejętności językowe przez praktyczne zastosowanie angielskiego? Zatem nowa, dwujęzyczna klasa dyplomatyczna jest stworzona dla Ciebie.

Unikatowa formuła dwujęzyczności polega na nauczaniu języka angielskiego zarówno w rozszerzonym wymiarze godzin (6h tygodniowo przez 3 lata i 5h w klasie maturalnej), jak i wprowadzaniu go częściowo na innych przedmiotach, takich jak geografia i informatyka. Dzięki temu uczeń ma żywy kontakt z językiem, poszerza słownictwo z dziedzin go interesujących, uczy się praktycznego użycia języka w konkretnych kontekstach.

Dobór rozszerzeń: geografia, wiedza o społeczeństwie oraz angielski daje bardzo szerokie możliwości wyboru kierunku studiów, co może otwierać drogę do przyszłej kariery zawodowej.

Niewątpliwym również atutem tej niezwykłej klasy jest wprowadzenie przedmiotów dodatkowych, rozwijających kreatywność i zainteresowania uczniów. Do tej grupy należeć będą takie zajęcia, jak  CivilSociety, Creative Writing, International Media Systems. Będą one również okazją do spotkań z ciekawymi ludźmi i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym.

Podsumowanie:

- przedmioty nauczane dwujęzycznie: geografia i informatyka;

- przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: geografia i WOS;

- zwiększony wymiar godzin z języka angielskiego;

- przedmioty dodatkowe: zajęcia rozwijające kreatywność, CivilSociety, Creative Writing, International Media Systems.

Kandydat do oddziału dyplomatycznego przystępuje do sprawdzianu kompetencji językowych w dniu 08 czerwca 2021 roku o godzinie 14.00 w II LO im. M. Kopernika.

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: