Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych na stażu w Portugalii

18 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie zakończyło dwutygodniowy staż zawodowy w Bradze w Portugalii w ramach projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000115026 realizowanego z programu ERASMUS+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Do Portugalii wyjechało 7 techników budownictwa, 3 techników renowacji elementów architektury, 3 geodetów, 1 monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i 4 stolarzy. Uczniowie wyjechali do Portugalii pod opieką Pani Ewy Kozak i Pana Karola Grotowskiego.

Młodzież, która przebywała w Portugalii od 13 do 27 kwietnia 2024 roku zdobyła wiele cennych doświadczeń zawodowych w swojej branży. Uczestnicy projektu mieli również możliwość poznania historii i zabytków Portugalii w trakcie wycieczek do Lizbony, Fatimy i Porto oraz podczas zwiedzania Bragi. Mieli też okazję nawiązać międzynarodowe kontakty ze swoimi rówieśnikami

Wyjazd na staż przyniósł jego uczestnikom wiele korzyści. Dodał wielu z nich pewności siebie, odwagi. Uczniowie musieli nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Młodzież zdobyła cenne doświadczenie zawodowe, udoskonaliła swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, poznała kuchnię i kulturę portugalską, a także rozwinęła się na płaszczyźnie społecznej i osobistej. Potwierdzeniem zdobytych umiejętności są certyfikaty wystawione przez Bragamob oraz dokumenty Europass Mobilność. Staż w Portugalii był drugim wyjazdem w ramach akredytacji, którą uzyskał Zespół Szkół Budowlanych. W kolejnych latach 2025-2027 planowane są następne praktyki zagraniczne. Projekt był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z programu ERASMUS+.

koordynator projektu

Teresa Machej

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: