Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Uczniowie ZST w Ubedzie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie w okresie od 24.07 – 4.08.23 r. realizowałi praktyki zawodowe w ramach mobilności Erasmus+. Miejscem praktyk była Ubeda, niewielka miejscowość na południu Hiszpanii, słynąca przede wszystkim rozległych gajów oliwnych, produkcji oliwy, a także przepięknej ceramiki oraz wyrobu różnych produktów z esparto. Ubeda jest zabytkowym miastem wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Grupa uczniów z 3 i 4 klasy technikum  o profilu technik mechanik odbywała staże w firmach, które zajmowały się między innymi cięciem i obróbką metali, gwintowaniem otworów i spawaniem. Uczniowie pracowali  na tokarkach konwencjonalnych oraz obrabiarkach CNC.

Młodzież miała możliwość  zobaczyć i poznać zasady działania maszyn do produkcji oliwek i suszarni biomasy.  

Uczniowie  podczas wyjazdu zdobyli wiele cennych doświadczeń, które wykorzystają w dalszej pracy i nauce, a w przyszłości na  rynku pracy. W dniach wolnych od pracy młodzież  odwiedziła Malagę, gdzie po zwiedzaniu miasta, odpoczywała także  na słonecznej plaży Malagueta. Kolejnym miastem, które zwiedzili była Cordoba, jedno z najcieplejszych miast Hiszpanii, gdzie młodzi technicy mogli zobaczyć  piękną architekturę starego miasta.

Na pewno była to dla nich wspaniała przygoda, nowi ludzie i  zetknięcie z inną kulturą. Te wrażenia na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

Autor: Konrad S.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: