Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Unikatowe kierunki kształcenia w Międzyświeciu

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu od prawie 100. lat  kształci młodzież głównie w kierunkach przyrodniczych. W ofercie edukacyjnej szkoły znajdują się unikatowe kierunki kształcenia, jedyne takie w powiecie cieszyńskim.

 

W technikum należą do nich:  technik rolnik, technik architektury krajobrazu oraz technik weterynarii, a w szkole branżowej I stopnia - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, którego kontynuacją może być  nauka w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w zaocznej szkole branżowej II stopnia.  

Poza  wymienionymi specjalnościami w międzyświeckim technikum  można zdobywać również  zawód  technika logistyka  oraz  technika żywienia i usług gastronomicznych (także  w zaocznej szkole branżowej II stopnia),  zaś  w szkole branżowej I stopnia - kucharza  lub dowolny zawód  w klasie wielozawodowej.

Warto podkreślić, że  szkole branżowej I stopnia, poza klasą wielozawodową, praktyki odbywają się na miejscu w szkole i nie trzeba szukać ich u pracodawcy! W zależności od wybranego profilu – w  ramach nauki  odbywają  się również bezpłatne kursy prawa jazdy  (szczegóły na stronie internetowej: https://zsptmiedzyswiec.pl/aktualnosci/prawo-jazdy-w-zasiegu-reki)

Ponadto ZSP-T  posiada w swojej ofercie  Szkołę Policealną – w specjalności opiekunka środowiskowa oraz realizuje dla dorosłych Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe – w zakresie prowadzenia produkcji rolniczej - ROL 04.

          O tym, że szkoła prowadzi edukację na wysokim poziomie świadczy m.in. bardzo dobra zdawalność egzaminów zawodowych oraz  osiągnięcia uczniów w ogólnopolskich olimpiadach zawodowych. Od kilku lat placówka uczestniczy   w  projekcie unijnym Erasmus+,  umożliwiając  uczniom odbywanie stażów zagranicznych.  Akredytacja do programu  uzyskana w lutym 2021r.  daje pewność jego dalszej kontynuacji. W szkole realizowany jest również międzynarodowy  projekt „Szkoła bez Granic” we współpracy ze szkołami  o podobnych profilach w Czechach i na Słowacji. Szczególny nacisk kładzie się na edukacyjne wyjazdy szkoleniowe, współpracując z wieloma okolicznymi przedsiębiorstwami, a w szczególności gospodarstwami rolnymi, zakładami gastronomicznymi, firmami logistycznymi  i ogrodniczymi oraz lecznicami weterynaryjnymi. Zajęcia praktyczne odbywają się w większości na warsztatach i w pracowniach szkolnych, a praktyki zawodowe u lokalnych przedsiębiorców.

      Celem nadrzędnym kształcenia w ZSP-T  jest  wyposażenie uczniów  w nowoczesną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im w przyszłości stać się kreatywnymi w pracy i w życiu społecznym. Zapraszamy zatem do Międzyświecia!

 

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: