Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Ustroń

Ustroń zainwestował ponad 3 mln zł w Miejskie Centrum Monitoringu (MCM)

W sobotę, 17 czerwca, otwarto w Ustroniu ważną i potrzebną inwestycję - Miejskie Centrum Monitoringu. Realizację tego zadania inwestycyjnego zapowiadał burmistrz Ustronia Przemysław Korcz jeszcze w swej kampanii wyborczej z 2018 r. I, jak widać, słowa, dotrzymał.

 

"Miałem dziś ogromną przyjemność i - nie ukrywam - satysfakcję - otworzyć jedną z ważniejszych inwestycji, którą zapowiadałem w mojej kampanii w 2018 r. Jest to monitoring miejski. Jeden z najnowocześniejszych w Polsce." - Mówił w trakcie uroczystego otwarcia włodarz Ustronia.

Jaki jest cel i zadania Miejskiego Centrum Monitoringu w Ustroniu?

Przede wszystkim monitoring ma za zadanie chronić Mieszkańców i turystów oraz sygnalizować odpowiednim podmiotom zaobserwowane przypadki agresywnych zachowań, kradzieży lub niszczenia mienia czy też zagrożeń dla uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważną funkcją MCM jest także obserwowanie i "wyłapywanie" takich zachowań i ludzi, którzy potrzebują pomocy medycznej.

Warunki techniczne systemu na dziś dzień?

Obecnie Miejski System Monitorowania (MSM) dysponuje 12 punktami monitoringu (55 kamer) zlokalizowanymi w centrum Ustronia. Praca MCM jest planowana w systemie 3 zmianowym 24h na dobę.

Operatorzy MSM będą raportować o konieczności interwencji w trybie bieżącym Policji i Straży Miejskiej, istotą i celem tych zawiadomień są działania prewencyjne.

Docelowo MSM będzie liczył w przybliżeniu 70 punktów monitoringu (od 3 do 5 kamer na punkt) obejmujących cały obszar Ustronia we wskazane przez Miasto i Radnych istotnych lokalizacjach. Wraz z budową MSM powstaje Miejska Sieć Światłowodowa (MSŚ) łącząca instytucje i jednostki miejskie.

Na uroczystości otwarcia Centrum nie zabrakło polskich parlamentarzystów: Mirosławy Nykiel, Przemysława Koperskiego czy Mirosława Suchonia.

źródło: ox.pl
dodał:
Ustroń - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: