Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Zespół Szkół Budowlanych. Z Nami zbudujesz swoją przyszłość!

Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie: Z Nami zbudujesz swoją przyszłość!

Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie to szkoła z tradycjami, od ponad 70 lat na rynku w branży budowlanej i niemal od początku istnienia w tym samym budynku, na Pl. Dominikańskim, w ścisłym centrum miasta. Atrakcyjna lokalizacja, bliskość rynku i cieszyńskiej starówki oraz infrastruktury gastronomicznej i komunikacyjnej to niewątpliwie jeden z wielu atutów naszej szkoły. Elewacja budynku zyskała w ostatnim czasie nowy blask, w wyniku gruntownego remontu, zakończonego w ubiegłym roku. Uczniowie mogą więc korzystać z nowo wyremontowanego budynku oraz fachowo wyposażonych klasopracowni.                         

 Nasza oferta edukacyjna obejmuje:
 5-letnie Technikum kształcące w 3 zawodach:   
- technik budownictwa 
- technik geodeta                                                                                                                                                                           
- technik renowacji elementów architektury 

 3-letnią Branżową Szkołę I stopnia kształcącą w zawodach:       
 - murarz – tynkarz                                                               
-
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie   
-
monter sieci i instalacji sanitarnej 
-
stolarz                                                                                                                                                                   

Wśród bogatej oferty w Szkole Branżowej jest również nowość -  3-letnia szkoła wielozawodowa, kształcąca w zawodach: betoniarz – zbrojarz, cieśla, dekarz, kamieniarz, kominiarz, monter instalacji budowlanych, monter stolarki budowlanej.                                                                                                                                                                                 

Naszą bazę dydaktyczną tworzą 3 pracownie komputerowe do nauki przedmiotów zawodowych, wyposażone w nowoczesny sprzęt z najnowszym oprogramowaniem, pracownia geodezyjna z wysokiej jakości sprzętem , centrum multimedialne z biblioteką oraz fachowo wyposażone pracownie: budowlana, sztukatorsko – kamieniarska i renowatorska, na terenie CKZ w Bażanowicach, gdzie młodzież ma możliwość łączenia teorii z praktyką. Każda z pozostałych wyremontowanych sal jest wyposażona w sprzęt multimedialny, w szkole działa Wi-Fi.                                                                                     

Profesjonalna kadra nauczycieli, wsparcie przy realizacji praktycznej nauki zawodu (pomagamy w znalezieniu pracodawcy!), współpraca z wiodącymi firmami i przedsiębiorcami branży budowlanej, w wymierny sposób wpływają na poziom kształcenia. Efektem są wysoka zdawalność egzaminów zewnętrznych maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz wysokie lokaty w rankingach szkół (2021 rok – Srebrna Odznaka dla Technikum w rankingu „Perspektywy”).   
Od wielu lat realizujemy projekty unijne (ERASMUS+) i transgraniczne, umożliwiając naszym uczniom wyjazdy na staże zawodowe( m.in. w Irlandii, Hiszpanii, Portugalii i Niemczech) oraz współpracę z partnerskimi szkołami z Czech i Słowacji.

Cieszyńska „Budowlanka” słynie z cyklicznych imprez, które odbywają się w jej murach od lat, m.in. Rajd Budowlanki, Dzień Budowlańca, Letnia Scena Muzyczna Budowlanki, Międzynarodowy Przegląd Kolęd czy Dzień św. Patryka. Aktywnie działa Szkolny Klub Wolontariatu, Chór Kameralny, Stowarzyszenie „Młodzi Konstruktywni”, Samorząd Uczniowski, mamy własną gazetkę szkolną. Nasza młodzież z sukcesami bierze udział w licznych konkursach, olimpiadach i zawodach.

Nasi absolwenci z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy, znajdując zatrudnienie w dobrze rozwijającej się obecnie branży budowlanej, m.in. w przedsiębiorstwach budowlanych, biurach projektowych , organach administracji państwowej i samorządowej, agencjach reklamowych i muzeach lub zakładając własne firmy. Wielu kontynuuje naukę na  uczelniach wyższych.

Kształcimy w zawodach deficytowych ! Oznacza to, że w najbliższej przyszłości na rynku pracy będzie bardzo duże zapotrzebowanie na osoby wykształcone w oferowanych przez nas profesjach.

W trosce o utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia oraz w odpowiedzi na zapotrzebowanie  na rynku pracy, także w strefie transgranicznej, od nowego roku szkolnego 2021/2022 wdrażane będą nowości: Komputerowe wspomaganie projektowania w budownictwie – we współpracy z Politechniką Opolską , w ramach tej współpracy - fakultatywne zajęcia z architektury i modelowania w BIM w ArchiCAD , Komputerowe wspomaganie w geodezji , Komputerowe wspomaganie w renowacji oraz język czeski zawodowy. Od nowego roku szkolnego szkoła przystępuje do trójstronnego porozumienia z Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IMB Podbeskidzie oraz z Ochotniczym Hufcem Pracy w Skoczowie. W ramach porozumienia wybrane klasy objęte zostaną patronatem. Dla najlepszych absolwentów zagwarantowana zostanie możliwość pracy w IMB oraz wsparcie finansowe.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu atrakcyjnego zawodu, zasil naszą społeczność!

„Budowlanka” to szkoła z niepowtarzalnym klimatem!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych poświęconych ofercie edukacyjnej oraz rekrutacji:

Jesteśmy oczywiście również dostępni w mediach społecznościowych:

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: